Український агросектор став об’єктом негативних міфів, які не мають економічного підґрунтя

Український агросектор став об’єктом негативних міфів, які не мають економічного підґрунтя
Фото: з відкритих джерел

Україна розраховує на продовження дії безмитного та безквотного режиму торгівлі з ЄС та на розуміння та підтримку ЄС у ситуації, що склалась з нашим експортом, наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Якщо проаналізувати цифри станом на сьогодні, виходить що ми обговорюємо проблеми, масштаб яких насправді набагато менший. На жаль, український аграрний сектор став об’єктом негативних міфів, які насправді не мають економічного підґрунтя, а в основному стали продуктом політичної кон’юнктури”, – підкреслив Сольський. 

Він зазначив, що український експорт зернових до ЄС повернувся на рівень до 2022 року. Майже рік Україна не поставляє у сусідні країни пшеницю, соняшник, кукурудзу і ріпак, абсолютну більшість агроекспорту вивозить морем. 

За словами міністра, негативного впливу експорт української агропродукції на ринки ЄС немає, а подекуди виконує свою роль для стабілізації балансу цін.

Зокрема, частка українського м’яса птиці та яєць у загальному споживанні ЄС становить менше 2% та 1% відповідно. Ціна на цукор в ЄС і досі є значно вищою, ніж була до повномасштабного вторгнення. Якщо забрати з ринку український цукор, ціна в ЄС ще зросте.  

Міністр агрополітики підкреслив, що Україна прагне вільної торгівлі з ЄС на конкурентних ринкових засадах. 

“Будь-які обмеження лише послаблюють Україну економічно та прямо віддаляють основну мету – нашу з вами спільну перемогу над росією у цій війні», – наголосив Микола Сольський.

Перегляди: 188
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-agrosektor-stav-obyektom-negatyvnyh-mifiv-yaki-ne-mayut-ekonomichnogo-pidgruntya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати