Український АПК може виробляти 7,8 млрд метрів кубічних біометану на рік

Український АПК може виробляти 7,8 млрд метрів кубічних біометану на рік
Фото: з відкритих джерел

Наразі ЄС виробляє 3,6 млрд м3 біометану на рік, Україна може збільшити цей обсяг на 1 млрд м3 до 2030 року. Загальний потенціал виробництва біометану в Україні оцінюється в 9,7 млрд м3/рік, з яких АПК може виробляти 7,8 млрд м3/рік. Про це розповів голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун.

“У загальній структурі виробництва біометану в ЄС агропромисловість забезпечує 38%. Ця цифра складається з сільськогосподарських залишків, включно з навозом, пожнивними залишками та послідовними культурами. 

У деяких країнах ця цифра перевищує 80% – у Франції, і навіть 90% – у Данії. 70% території нашої країни припадає на сільськогосподарські землі, а отже, ми можемо стати однією з країн лідерів з виробництва біометану”, – коментує він.

Розрахунок обсягу потенційного виробництва біометану агропромисловим комплексом України (7,8 млрд м3/рік): потенціал охоплює біометан з відходів і побічної продукції – 3,8 млрд м3, із силосу кукурудзи – 2,7 млрд м3, а також з інших відходів тваринництва та переробної промисловості – 1,3 млрд м3. 

За оцінками експертів, повна собівартість товарного біометану, з урахуванням виду сировини для виробництва біогазу, потужності установки і вартості логістики до кінцевого споживача, може коливатися від 300 до 1200 євро/1000 м3. Тоді як вартість природного газу на європейських хабах наприкінці цього літа сягала 3400 євро/1000м3. 

Розвиток ринку біометану сприятиме декарбонізації газового сектору і дасть змогу зменшити залежність від імпорту викопних енергоресурсів, та навіть більше того – відкрити експорт до Євросоюзу. 

Звісно, на розвиток сектору впливає військова агресія росії в Україні, через що у сектору знижені можливості зростання. Попри всі складнощі, український уряд підготував усю необхідну законодавчу базу, а 30 потенційних гравців ринку станом на жовтень уже запросили технічні умови на підключення до газової мережі, серед них одразу кілька агрохолдингів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-apk-mozhe-vyroblyaty-78-mlrd-metriv-kubichnyh-biometanu-na-rik
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати