Український експорт продукції АПК: головні зміни з початку війни

Український експорт продукції АПК: головні зміни з початку війни
Фото: з відкритих джерел

З початком російської агресії на території України суттєво змінилася географія експорту.  Якщо в довоєнний 2021 рік частка експорту продукції АПК в Європу становив 32%, то за результатами 10 місяців 2023 року вже 59%. Однак таке зростання вимушене, так як суттєво скоротилися поставки в інші регіони. Частка експорту в країни Африки скоротили з 14% до 7%, Азії – з 19% до 12%, південно-східної Азії – з 13% до 4%. 

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Основна причина таких змін – це блокування морських портів України російськими військами, через які традиційно здійснювалися експортні відвантаження. До війни лише ці порти могли експортувати близько 7 млн т зернових культур щомісяця, в той час як досягнутий максимум альтернативних маршрутів – 3,7 млн т.

2021_62542817 (2)
2022_62542474
2023-10_62540493

Розвиток альтернативних маршрутів, які були можливі лише через територію країн ЄС, призвів до змін. Українські аграрії були змушені шукати покупців своєї продукції в країнах Європи, так як доставка в інші регіони була економічно недоцільною та приводила до ще більших фінансових втрат. Поставки в країни Африки та Азії під час війни стали можливі лише завдяки роботі «зернового коридору» в співпраці з ООН та Туреччиною, який функціонував з серпня 2022 по липень 2023 року, а також тимчасовим зерновим коридором, який здійснює відвантаження зараз.  

all

Єдиний варіант відновити експорт на традиційні для України ринки – це забезпечити безпеку морських шляхів експорту та збільшити обсяги відвантаження даним каналом, бо лише таким чином можна доставити необхідну кількість продовольства в ці регіони з оптимальними логістичними затратами. 

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-eksport-produkcziyi-apk-golovni-zminy-z-pochatku-vijny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати