Український фермер за 5 місяців побудував у Польщі сучасну ферму на гідропонному зрошенні

Український фермер за 5 місяців побудував у Польщі сучасну ферму на гідропонному зрошенні
Фото: з відкритих джерел

Український фермер Олег Науменко лише за 5 місяців разом із польськими партнерами на 6 га побудували сучасну ферму на гідропонному зрошенні. Там вирощують малину, у планах зайнятись ще й ожиною.

Про це розповів Олег Науменко, співзасновник СВК «Ягідки», пише Kurkul.com.

«У Польщі такі проєкти зазвичай будують в середньому рік-два. Але у нас не було стільки часу, бо ми мали домовленості з партнерами… Маємо на меті виробляти від 100 до 200 т малини за сезон. Плюс пробуємо вирощувати ожину. Під нею близько 20 соток», — розповів він.

Як розповів Олег Науменко, малина, яку виробляє господарство — преміумкласу і вона дає врожай вже у перший рік.

«Не треба, як з лохиною, чекати 5-6 років. Тобто на початку ми ставили собі завдання отримувати прибуток вже у перший рік після побудови проєкту. Плюс важливу роль зіграв той фактор, що у Польщі дуже мало фермерів, які можуть запропонувати саме преміальний продукт. Тож подібних фермерських господарств-конкурентів тут фактично немає. Тобто ми побачили, що є високий попит на продукцію, що продукції на ринку мало. І для нас — це можливість», — розповів Олег Науменко.

Також фермер зазначив, що 80-90% польських господарств, які займаються виробництвом ягід на свіжий ринок, відстають від українських технологій десь на 10-15 років.

«Тобто всі технології, за якими тут працюють, були встановлені близько 15 років тому. Це робота в основному голландських підрядників, це було в ті часи, коли сюди вкладав кошти Євросоюз, з того часу ці технології не поновлювались. До речі, ми тут будуємо повністю новий проєкт на іспанських технологіях фірми AZUD — це лідери з фільтрації зрошувальних систем. Тобто, це проєкт за технологіями 2020-2024 рр., однак він значно ближчий до українських технологій, аніж до польських», — поділився Олег Науменко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-fermer-za-5-misyacziv-pobuduvav-u-polshhi-suchasnu-fermu-na-gidroponnomu-zroshenni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати