Український міністр АПК підтримав ідею будівництва широкої залізничної колії до Гданська

Український міністр АПК підтримав ідею будівництва широкої залізничної колії до Гданська
Фото: з відкритих джерел

Будівництво широкої колії від кордону з Україною до портів у польському Гданську та литовській Клайпеді полегшить доставляння українського зерна і дасть змогу Польщі заробляти на його транзиті. Таку думку міністр агрополітики Микола Сольський висловив в інтервʼю для польського видання Puls Biznesu.

“Якщо буде збудовано широку колію від кордону з Україною до Гданська, українські компанії гарантуватимуть відповідні масштаби перевезень цим маршрутом протягом 10 років у майбутньому”, – сказав Сольський.

“Скажу більше: Польща зможе будувати на своєму узбережжі заводи з перероблення українського зерна та експортувати готову продукцію, на чому, звичайно, зароблятиме ще більше”, – цитує Сольського видання Latifundist.

В Україні вагонів для перевезення зерна в рази більше, ніж у всій Європі, наголосив міністр. Тому замість того, щоб інвестувати у вагони на вузьку колію європейського стандарту, доцільніше збудувати колію 1520 мм від українського кордону до польського узбережжя. 

В Україні є інвестори, готові профінансувати такий інфраструктурний проєкт, зазначив Сольський.

“Питання, яке має бути вирішене, – це ухвалення польським парламентом спрощеної процедури такого інвестування. Такий спрощений порядок вже прийнятий у Польщі, наприклад, у випадку будівництва нафтопорту чи газового термінала. Я знаю, що ця пропозиція була проаналізована. Однак, ймовірно, краще запитати в джерела”, – додав український міністр.

Ще в жовтні 2022 року українські аграрні асоціації попросили президента Польщі Анджея Дуду розглянути можливість будівництва залізничної лінії з шириною колії 1520 мм, яка б з’єднала Україну з портами у Гданську та Клайпеді в обхід Білорусі. 

У Польщі, як і в більшості країн Європи, ширина колії – 1435 мм, тоді як в Україні та Литві (де розташований Клайпедський порт) використовується широка колія.

Джерело: LIGA.Бізнес

Перегляди: 72
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-ministr-apk-pidtrymav-ideyu-budivnycztva-shyrokoyi-zaliznychnoyi-koliyi-do-gdanska
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати