Український ринок міндобрив пробує відвикнути від постачань з рф

Український ринок міндобрив пробує відвикнути від постачань з рф
Фото: з відкритих джерел

Україна імпортує невеликі обсяги російських добрив, при цьому їх дуже складно ідентифікувати. Таку думку висловив керівник аналітичної компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук у коментарі Mind.

Як зазначається, російські добрива іноді імпортують під виглядом продукції виробників інших країн СНД.

За словами експерта, в Україну заходить дуже мало такого імпорту.

«Це можуть бути російські добрива, але не більше 10-15%, інакше це буде дуже помітно. Проте й перевірити дуже складно, оскільки заводи надають сертифікати якості та сертифікати походження: кожна з країн — Узбекистан, Грузія, Туркменістан, Азербайджан, Казахстан — має власні виробництва добрив та експортує їх залишки.

Тож, або ми повністю розриваємо торгові відносини з ними, або приймаємо ситуацію, як є. Бо звинуватити іноземні заводи у фальсифікації, не маючи чітких доказів, ми не можемо. Це кримінальний злочин», — пояснює Дмитро Гордейчук.

За його словами, можна ввести додаткові перевірки на митниці, однак у сезон, коли попит на добрива зростає, і їх хапають фактично «з коліс», перевірки можуть стати серйозною проблемою для вітчизняних аграріїв. Вони опиняться в ситуації, коли будуть змушені купувати більш дорогі українські добрива.

Джерело: Украгроконсалт

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-rynok-mindobryv-probuye-vidvyknuty-vid-postachan-z-rf
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати