Український виробник паперу з опалого листя Releaf Paper отримав €2,5 млн гранту від ЄС на будівництво фабрики

<strong>Український виробник паперу з опалого листя Releaf Paper отримав €2,5 млн гранту від ЄС на будівництво фабрики</strong>
Фото: з відкритих джерел

Стартап розглядає локації для майбутнього виробництва у Франції, Фінляндії та Україні.

Український екостартап Releaf Paper, що розробив технологію виробництва паперу з опалого листя, став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії. Про це Forbes повідомили співзасновники компанії.
Загальна вартість будівництва власної фабрики – €3,5 млн. З них €2,5 млн профінансується грантом Єврокомісії. Ще €1 млн Releaf Paper планує залучити у вигляді позики в одному із французьких банків, каже співзасновник стартапу Олександр Соболенко.
Грантова програма розрахована на два роки, її реалізація почнеться у квітні 2023 року. Додатково стартап отримав рекомендації на подальші інвестиції від Єврокомісії на ще дві фабрики загальною сумою щонайменше €8 млн. Їх мають схвалити окремо.
Для будівництва першої фабрики стартап розглядає Францію, Фінляндію та Україну. Ймовірні локації для ще двох виробництв – Німеччина та Польща.

Releaf Paper – заснований у 2020 році український екостартап, основний продукт – папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини. Технологію виробництва паперу з опалого листя придумав на той час 17-річний школяр із Закарпаття Валентин Фречка. Компанію він запустив із бізнес-партнером Андрієм Варцабою, перші продажі стартували у травні 2021 року.

Власного виробництва Releaf Paper не має – спершу папір виготовляли на потужностях Житомирського картонного комбінату, наразі – на Луцькому картонному комбінаті. На промислові обсяги виробництва стартап ще не вийшов.

У грудні 2021-го у Фречки змінився бізнес-партнер, нині другий співзасновник компанії – колишній топменеджер Lenovo Олександр Соболенко. В українській юрособі стартапу – НВП «РЕ-ЛІФ ТЕХНОЛОДЖИ» – йому належить 25%, свідчать дані із відкритих реєстрів. Частки у запущеній у травні 2022 року французькій Releaf Paper France SAS поділені 50 на 50, каже Соболенко. Варцаба вийшов із проєкту, стверджує він.

Серед замовників Releaf Paper в Україні – L’Oreal, Samsung, Weleda, Schneider Electric. У вересні 2022 року стартап запустив продажі у Європі – покупцям відвантажують вироблену в Україні продукцію зі складу у Словаччині.

«В Україні наразі немає складу і немає продажів, ми фактично підтримуємо лише діючих пілотних клієнтів», – каже Соболенко. Обсяги продажів у Європі незначні – наразі Соболенко оцінює їх у «тисячі євро на місяць». Здебільшого це тестові замовлення невеликих партій продукції. Найбільший попит – із Німеччини та Франції.

Станом на грудень 2022 року в команді Releaf Paper 10 людей. Наступного року засновники планують подвоїти штат, до середини 2024-го – мати до 35 співробітників.

EIC Accelerator – грантова програма для малих та середніх інноваційних компаній під егідою Європейської комісії. Вона передбачає грантове фінансування інноваційних розробок на суму до €2,5 млн, а також повноцінні інвестиції до €15 млн від EIC Fund – європейського фонду фондів.

Загалом цьогоріч EIC Accelerator 2022 видав гранти на інвестиції 78 стартапам на загальну суму €470 млн.

Джерело: forbes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-vyrobnyk-paperu-z-opalogo-lystya-releaf-paper-otrymav-e25-mln-grantu-vid-yes-na-budivnycztvo-fabryky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати