Українським експортерам зерна необхідно готуватися до підвищення загальних логістичних витрат

Українським експортерам зерна необхідно готуватися до підвищення загальних логістичних витрат

Учасникам зернового ринку України необхідно готуватися до підвищення загальних логістичних витрат при експорті в поточному сезоні. Таку думку на своїй сторінці в мережі Facebook висловив Валерій Ткачов, заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» (АТ «УЗ»).

«В цілому зараз йде процес природного зменшення парку вагонів-зерновозів (ЗРВ) в Україні. Фактичний загальний робочий парк ЗРВ становить 24 172 ОД; в тому числі приватний парк – 18 447 од; парк АТ «УЗ» – 5 725 од.також треба врахувати те, що з 5 725 ЗРВ робочого парку АТ УЗ – 2 693 ЗРВ знаходиться в сезонному запасі і не використовується в даний момент. Для виведення з сезонного запасу вагонів робочого парку знадобиться час і проведення додаткових ремонтних робіт. Таким чином, можливий загальний парк ЗРВ, який може бути задіяний у перевезенні зерна, коливається від 20 до 24 тис. одиниць”, – повідомив він.

Експерт підкреслив, що при обороті вагонів-зерновозів близько 10 діб і добовому навантаженні зерна до 2000-2400 вагонів цієї кількості ЗРВ буде достатньо (2 400 ЗРВ Х 10 діб= 24 000 ЗРВ). Але при погіршенні обороту вагонів до 15 діб, потребний парк стане 36 000 ЗРВ (2 400 ЗРВ Х 15 діб) і «ми отримаємо дефіцит зерновозів близько 12 000 ЗРВ в піковий період (вересень-грудень)».

«За моїми особистими прогнозами, внаслідок зменшення робочого парку вагонів-зерновозів і зростання виробництва зерна в Україні (за прогнозами, очікуваний урожай зернових перевищує минулорічний на 10-15%) рівень ставок плати за використання вагонів повинен істотно зрости. Очікуваний рівень ставок на період вересень-грудень 2021 р. повинен бути на рівні 700-1300 грн/добу без ПДВ», – написав експерт.

За його словами, конкретний рівень ставок плати залежатиме від інтенсивності відвантаження зерна агровиробниками, від стратегії аграріїв (чи притримуватимуть продаж і рівномірно відвантажуватимуть зерно або максимально вантажити сировину в цей період), від експлуатаційних показників роботи АТ «УЗ» (обороту вагонів, добового навантаження/вивантаження), а також від рівня тарифів перевезення зерна альтернативними видами транспорту (автомобільним, річковим).

Крім того, за прогнозами В.Ткачова, очікується зростання тарифів на перевезення зерна автомобільним транспортом на 30-40%.

«Посилення габаритно-вагового контролю та суттєве подорожчання ПММ стимулюватиме зростання тарифів на перевезення вантажів. Додатковим підтримують зростання тарифів факторами будуть: дефіцит водіїв (ЄС відходить від пандемії і відкриває свої кордони, частина водіїв повернеться на роботу в ЄС); введення практики оплати проїзду  дорогаvb загального користування з масою понад 12 тонн; введення контролю за режимом праці та відпочинку водіїв і т.д.», – пояснив він.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskym-eksporteram-zerna-neobhidno-gotuvatysya-do-pidvyshchennya-zagalnyh-logistychnyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН