Українським фермерам обіцяють програми держпідтримки на поголів’я свиней

Українським фермерам обіцяють програми держпідтримки на поголів’я свиней
Фото: з відкритих джерел

Для ефективного розвитку українського свинарства необхідні дві умови – державна підтримка та розширення ринків збуту. Тому Мінагрополітики працює над програмами допомоги фермерам у галузі свинарства.

Про це повідомив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, щорічний приріст в галузі складає лише 3-4 %, тому необхідно прискорювати нинішній приріст поголів’я і зробити цей процес незворотнім. 

“Щоб свинарство вийшло на новий рівень розвитку, треба забезпечити виконання двох  умов. Перша – державна підтримка фермерів. І зараз Мінагрополітики працює над програмами щодо надання допомоги на маточне поголів’я свиней. Друга – розширення ринків експорту. Зокрема, європейських і Південно-Східної Азії”, – зауважив Висоцький. 

Він підкреслив, що потенційний агровиробник свинини має розуміти, що матиме системну підтримку держави протягом 5-7 років, а згодом – ринки збуту продукції за кордоном. На думку міністра, це стимулюватиме інвестиції в галузь. 

Крім того, Висоцький наголосив, що виробництво м’ясної продукції з доданою вартістю – це також вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони. 

“Запровадження програм, які дозволятимуть виробляти більше харчових продуктів з доданою вартістю, приміром, м’ясної продукції, – це вклад у розвиток економіки і забезпечення Сил оборони. Нам необхідна стала продовольча безпека для забезпечення харчовими продуктами українців і ЗСУ”, – переконаний Висоцький.

Він нагадав, що український агросектор займає велику частину в економіці держави і є одним з основних експортоутворюючих галузей у державному бюджеті. Тому Мінагрополітики підготувало Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, одне із завдань якої – підтримка внутрішньої і світової продовольчої безпеки та нарощування виробництва продукції з доданою вартістю. 

Зауважимо, у 2023 році українці спожили 2 млн 300 тис. тонн мʼяса, в тому числі 688 тис. тонн свинини. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskym-fermeram-obiczyayut-programy-derzhpidtrymky-na-pogolivya-svynej
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати