Українським коридором та Дунаєм за майже 7 місяців експортували понад 30 мільйонів тонн агропродукції

Українським коридором та Дунаєм за майже 7 місяців експортували понад 30 мільйонів тонн агропродукції
Фото: default

Через порти Великої Одеси та Дунаю за майже 7 місяців експортували понад 30 млн т продукції українських аграріїв, що становить 93% від загального експорту.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури..

«Із серпня минулого року Українським коридором та річкою Дунай експортовано понад 30 млн тонн агропродукції. Це понад 90% від загального агроекспорту нашої країни», – йдеться в повідомленні.

За інформацією міністерства, за неповних 7 місяців роботи Українського коридору з портів Великої Одеси відправилося 854 судна до 42 країн з 26 млн т вантажів, з яких понад 18 млн т – продукція українських аграріїв.

За словами віцепрем’єр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова, обсяги експорту цим шляхом майже досягли довоєнного рівня експорту з портів «Південний», «Одеса» та «Чорноморськ».

Зокрема, у грудні морем було відвантажено на експорт 6,8 млн т продукції, в січні – 6,7 млн т. В міністерстві сподіваються зберегти у лютому показник не нижче за попередні місяці.

«Український коридор і порти Дунаю сьогодні забезпечують понад 90% агроекспорту. І враховуючи ситуацію з блокуванням нашого експорту на західному кордоні, ми готуємося нарощувати агроекспорт через Дунай в обхід кордону з Польщею», – зауважив Кубраков.

Наразі порти «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» очікують на захід ще 111 суден, які після завантаження експортують 3,3 млн т вантажів.

Перегляди: 37
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskym-korydorom-ta-dunayem-za-majzhe-7-misyacziv-eksportuvaly-ponad-30-miljoniv-tonn-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати