174499

Український експорт замороженої полуниці та малини різко активізувався

Аналітики EastFruit звертають увагу на різке збільшення експорту заморожених ягід з України в 2020 році. За перші чотири місяці 2020 року українські компанії наростили експорт заморожених ягід і фруктів на 20% в натуральному вимірі та на 37% у вартісному вимірі в порівнянні з тим же періодом 2019 року.

Очевидно, що незважаючи на пандемію коронавірусу, торгівля замороженими ягодами активізувалася саме в другій половині сезону, тому що за перші шість місяців сезону (з липня по грудень 2019 року включно) експорт заморожених ягід і фруктів знизився на 14% по відношенню до попереднього року в натуральному вимірі і на 6% - у вартісному.

Серед категорій «заморозки», які виросли більше інших, слід зазначити заморожену суницю садову. Її експорт з України виріс в 2020 році в порівнянні з тим же періодом минулого року більш ніж в два рази в натуральному вимірі. Також більш ніж на 40%, зріс експорт замороженої малини. А ось експорт замороженої чорниці лісової залишився приблизно на тому ж рівні, що і роком раніше.

Проте, якщо говорити про обсяги експорту, то лідером залишалася чорниця лісова, до неї наблизилася за обсягом експорту у фізичному вираженні заморожена малина і значно менше експортувалося замороженої суниці садової.

Найбільшим покупцем замороженої суниці садової (полуниці) з України в перші місяці 2020 року була Польща, яка більш ніж вдвічі подвоїла обсяги закупівлі. Ще більш різко зріс експорт замороженої суниці в Німеччину і Чехію, які зайняли друге і третє місце в рейтингу покупців. Також слід зазначити перші досить великі поставки цієї ягоди в США в 2020 році.

Трійка ключових країн щодо поставок замороженої малини була такою ж, як і по суниці садової - Польща, Чехія і Німеччина, при цьому найбільший приріст експорту відзначався в Польщу, Німеччину, Італію, Нідерланди та Бельгію. Практично ті ж країни були і серед лідерів по закупівлях в Україні чорниці лісової в 2020 році.

На Харківщині шахраї продавали неіснуючу агропродукцію

Харківські детективи повідомили про підозру групі осіб у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах. Своїми діями зловмисники завдали матеріальні збитки на загальну суму більш ніж 1,2 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції області.

Слідчі дії проводилися в рамках кримінального провадження, відкритого за ч.4 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням детективи поліції Харківщини встановили, що 24-річний чоловік організував шахрайську схему по заволодінню грошима. Зловмисник розміщував на одному з Інтернет-ресурсів оголошення щодо продажу фактично неіснуючої сільгосппродукції за зниженою вартістю.

«30-річний чоловік та 28-річна жінка займалися пошуком осіб, на яких оформлювались банківські картки та перераховувалися гроші. Потім зловмисники знімали кошти та передавали організатору злочинної схеми. За це спільники отримували свій відсоток», — йдеться у повідомленні.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Джерело: kurkul.com

Ціни на кукурудзу в Україні йдуть в розріз з тенденціями світового ринку

Внаслідок обмеженої кількості пропозицій на тлі необхідності виконання контрактів трейдерами закупівельні ціни на кукурудзу в Україні поступово підвищуються і за тиждень виросли на 50-100 грн/т до 5450-5500 грн/т або 170-172 $/т в порту для травневих поставок, хоча для червневих вони не перевищують 166-167 $/т СРТ, що відповідає 176 $/т FOB. Після виконання травневих контрактів трейдери вже з червня опустять ціни до ринкових.

Ціни на світовому ринку залишаються низькими, оскільки тут домінують переважно «ведмежі» чинники. Збільшення виробництва кукурудзи у Південній Африці компенсує можливе зменшення другого врожаю кукурудзи в Бразилії, де незабаром, слідом за Аргентиною, приступають до збирання, що збільшить кількість експортних пропозицій.

Для Південної Африки офіційний прогноз виробництва кукурудзи збільшили на 2,4% до 15,5 млн т, що на 1,5 млн т перевищить показник попереднього сезону, тоді як окремі аналітики оцінюють його у 16 млн т.

Експерти Agroconsult зменшили в порівнянні з прогнозом березня оцінку другого врожаю кукурудзи (safrinha) в Бразилії у 2020 р. з 74,7 до 71,7 млн т внаслідок зниження на 10% врожайності в окремих регіонах через посуху. В штаті Мату-Гросу, що є основним виробником кукурудзи safrinha, розпочали збирання кукурудзи, врожайність якої наразі оцінюють у 110,8 бушеля/акр або 6,95 т/га.

Ціни на бразильську кукурудзу залишаються на рівні 153-155 $/т FOB, тоді як аргентинська подешевшала до 140 $/т FOB.

В США кукурудзою засіяно 88% площ в порівнянні з 82% в середньому за 5 років. Завдяки сприятливим опадам 70% сходів знаходяться у доброму або відмінному стані, що відповідає середньому 5-річному показнику.

Сьогодні вийде щотижневий звіт по виробництву етанолу, проте аналітики не очікують його суттєвого збільшення. До того ж, намагання окремих нафтопереробних компаній зменшити свої зобов’язання по змішуванню етанолу може призвести до подальшого падіння попиту на нього та скорочення споживання кукурудзи з боку етанолової галузі.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго торгуються по 126 $/т.

В Україні кукурудзою засіяно 5,3 млн га із запланованих 5,4 млн га. Гарні дощі поповнили запаси ґрунтової вологи, проте низькі температур уповільнюють розвиток рослин. Але вже за тиждень стане тепліше і погода сприятиме вегетації посівів.

Джерело: graintrade.com.ua

У Мелітополі дощі знищують урожай полуниці і черешні

Так, вчора місто і район накрила потужна злива.Мелітопольці не раді рясним опадам і вже чекають тепла. А ось кому дощі в допомогу - так це майбутньому врожаю фруктових, але не всіх. Позитивно опади позначаться на персику, абрикосі і пізніх сортах черешні. Як розповів директор дослідної станції садівництва ім. Сидоренко Володимир Сенін, рясні опади можуть призвести до повної втрати врожаю черешні ранніх сортів. Проливні дощі можуть наситити черешню надмірною кількістю вологи. До слова, в цьому році через заморозки частина ранніх сортів вже і так постраждала.

-В цілому рясні опади позитивно вплинули на фруктові: персик, абрикос, черешню, крім тієї, яка дозріла або дозріває. Через рясну вологу черешня розтріскається і втратить свій товарний вигляд. Тому для пізніх культур, це "золотий" дощ. У південній частині міста в районі Піщаної спостерігалося близько 50 мм опадів, в районі метеостанції - 35 мм. Дощ потрібен яровим культурам і соняшнику. На найближчі десять днів прогнозують практично кожен день опади. І якщо говорити про черешні, то щоденні дощі для неї можуть обернутися повною втратою врожаю. Утримати вологу, обробляючи ягоду спеціальними препаратами, неможливо. Черешні в цьому році і так мало, і ми не виключаємо, що її взагалі не буде. Дощі не на користь полуниці, ягоди гниють, ще будучи незрілим, - розповідає Володимир Сенін.

Джерело:  ria-m.tv

В Україні торішня морква подорожчала в 2 рази

В Україні зберігається тенденція зростання цін на торішню моркву, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Позитивну цінову динаміку експерти проекту пояснюють сезонним виснаженням запасів якісної продукції в господарствах. За інформацією учасників ринку, оптові компанії все частіше зазнають труднощів з придбанням необхідних обсягів моркви високої якості.

Так, на даний момент виробникам вже вдається вести реалізацію торішньої моркви за ціною 9-11 грн / кг ($ 0,33-0,41 / кг), що в середньому в 2 рази дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня. Для порівняння: ще тиждень тому ціни в даному сегменті не перевищували 5,5 грн / кг ($ 0,20 / кг).

Таке стрімке подорожчання гравці ринку пов'язують з помітною активізацією попиту оптових компаній і роздрібних мереж. У той же час, запаси якісної моркви в господарствах вже практично вичерпані, що також позитивно позначається на ціновому рівні.

Однак при цьому необхідно додати, що, незважаючи на зростання, ціна на торішню моркву в Україні на даний момент як і раніше залишається нижче, ніж у минулому сезоні. Так, в кінці травня 2019 року цю продукцію українські фермери відвантажували в середньому на 48% дорожче, ніж зараз.

Через високі ціни з польських полів крадуть полуницю

Виявилося, що стиглі плоди були зібрані в частині, яку мали вибрати в той день. Фермер саркастично коментує, що вони були класними злодіями, бо не топтали недозрілу полуницю чи кущі. 

Крім того, була обрана найкраща частина плантації з сортом Румба. У зв’язку з цим плантатор вважає, що у крадіжці міг брати участь той, хто добре розбирався у цій справі.

Припускають, що ягоди були вкрадені, щоб швидко продати їх на оптовому ринку. Фермер оцінює збитки у 1800 злотих (10920 грн).

Про випадок повідомили місцеву поліцію. Але поліцейські не прийняли заяву, посилаючись на нестачу кадрів та службових авто.

Джерело: AgroTimes