Укрзалізниця повертається до голландських аукціонів 

Укрзалізниця повертається до голландських аукціонів 
Фото: з відкритих джерел

АТ «Укрзалізниця» планує з наступного тижня повернутися до проведення в електронній системі «Прозорро» голландських аукціонів (з пониженням ставок) на право користування зерновозами. Про це йшлося в ході наради із представниками ринку зернових перевезень у четвер, 15 грудня, повідомляє Rail.insider.

«Попит на зерновози зменшується, тому Укрзалізниця вирішила змінити формат аукціонів. Ми перейдемо до аукціонів у голландському форматі, тобто на пониження ставок», — сказав заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Він додав, що перші такі аукціони мають бути оголошені 15 грудня, а проведені у понеділок, 19 грудня.

«Стартуватимемо від базової ставки 4300 грн. Але потім будемо знижувати. Найнижча планка, яку ми передбачаємо, – це приблизно 2795 грн. До цього порогу ви зможете купувати наші вагони», – повідомив представник УЗ.

За його словами, причиною відходу від англійських аукціонів (на підвищення ставок), які застосовувалися в період пікового підвищення попиту, стала зміна цінового тренду.

“Вартість вагону почала знижуватися через те, що зменшуються обсяги перевезень, зростає загальна вартість логістики, зменшується ринкова вартість зерна, – сказав Валерій Ткачов. – Ринок почав зворотній тренд. Тому ми підлаштовуємося, адже наше завдання максимально використовувати парк”.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця підняла на понад 50% ставки на користування зерновозами у грудні.

Згідно з оголошенням ЦТЛ, 19 грудня АТ «Укрзалізниця» проведе аукціони на відправлення зерна у зерновозах 23 — 31 грудня (9 діб).

За умовами торгів пропонуються наступні лоти:

40 лотів по 10 вагонів;
30 лотів по 20 вагонів;
15 лотів по 50 вагонів.

Полігон навантаження/вивантаження — УЗ/УЗ (внутрішне сполучення) + треті країни з передачею вагонів по колії 1520 мм (без перестановки), за виключенням переходу Батьово Львівської залізниці.

Початкова ціна аукціону: 4 300 грн/добу.

Розмір кроку голландського раунду: 43 грн. Кількість кроків етапу зниження стартової вартості: 35.

Проставлення ЕЛЗ здійснюється у звичайному режимі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrzaliznyczya-povertayetsya-do-gollandskyh-aukczioniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати