“Укрзалізниця” у травні перевезла на експорт лише 1,1 млн т зерна

“Укрзалізниця” у травні перевезла на експорт лише 1,1 млн т зерна
Фото: з відкритих джерел

За оперативними даними, у травні 2023 року залізницею України на експорт перевезено 1 млн 141 тис. т. Це майже вдвічі менше, ніж у квітні (2 млн 126 тис. т). Про це йшлося під час наради співробітників АТ «Укрзалізниця» та представників ринку аграрних перевезень, передає Rail.insider.

Також у травні скоротилося навантаження зернових на мережі Укрзалізниці — до 1 млн 372 тис. т. Частка збіжжя скоротилася до 13% у загальному обсязі вантажів. Середньодобове навантаження — 44 тис. т.

Водночас є й позитивна динаміка: останнього тижня травня середньодобове навантаження зросло до 50–69 тис. т (до цього його обсяги коливались у діапазоні 30–35 тис. т). Як пояснив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, покращення пов’язано передусім з тим, що відновилася робота «зернового коридору».

Це позитивно вплинуло і на показник вивантаження зернової продукції у портах Великої Одеси. Зокрема, 31 травня він становив 462 вагони на добу (тижнем раніше — 181 вагон). Також упродовж останнього тижня були дні, коли вивантажували 650 вагонів на добу. Та вийти на «нормальні» показники (приблизно 1 тис. вагонів на добу) наразі не вдається через те, що країна-агресорка не погоджує проходження суден до порту Південний.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrzaliznyczya-u-travni-perevezla-na-eksport-lyshe-11-mln-t-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати