Умови отримання грантів непосильні для фермерів

Умови отримання грантів непосильні для фермерів
Фото: з відкритих джерел

Члени новоствореного СОК «Сади перемоги» розглядають можливість взяти участь в урядовій програмі надання грантів для організації тепличного господарства, але під час вивчення програми зіштовхнулися з декількома суттєвими проблемами.

Про це AgroPortal.ua розповів організатор СОК «Сади перемоги» Любомир Гайдамака.

За його словами, для організації тепличного комплексу потрібна окрема ділянка площею 2-2,4 га із відповідним призначенням, яка повинна мати доступ до необхідних комунікацій, тобто знаходитися фактично в межах населеного пункту. Реалізацію проєкту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлювальними документами на строк не менше 7 років.

Тому найперша проблема — з землею: кооператив «Сади перемоги» на території громади не може знайти земельну ділянку, яка б відповідала вимогам.

«В Гатненській громаді всі хочуть продати задорого землю сільгосппризначення. Селяни не обробляють свої паї, а чекають, коли можна буде змінити призначення землі «під житлову забудову» та продати забудовникам за захмарними цінами. Я вважаю, що уряд повинен прийняти ряд законів щодо ефективного використання земель сільгосппризначення та заборонити їх переведення під інші види використання. Плюс обов’язково ввести відповідальність за нецільове використання таких земель: не обробляєш, віддай на користь держави чи виставляй на аукціон в оренду», — розповідає Любомир Гайдамака. 

Він додає, що інше питання у вартості, адже щоб збудувати тепличне господарство на 1,6 га закритого ґрунту, портібно мінімум 14 млн грн (без вартості земельної ділянки та комунікацій). Тобто 7 млн грн — це тільки 50% від вартості комплексу. 

Та найбільш нереальною умовою для виробників є встановлена кількість нових робочих місць: для тепличного господарства — 40 працівників. За словами Любомира Гайдамаки, для тепличного комплексу на 2 га потрібно максимум 18-20 працівників, але ніяк не 40, як зазначено в умовах надання гранту. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/umovy-otrymannya-grantiv-neposylni-dlya-fermeriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН