Tempo950x100

Tempo300x100

Унікальну українську розробку інсталювали в сусідній Молдові

Унікальну українську розробку інсталювали в сусідній Молдові
Фото: з відкритих джерел

Чотири робочих місяці тривав монтаж шести унікальних конусних силосів СМВУ, які вітчизняний виробник елеваторного обладнання компанія KMZ Industries виготовила на спеціальне замовлення одного з найбільших виробників олії в Молдові DANUBE OIL COMPANY S.R.L. Силоси працюватимуть на новозбудованому заводі в міжнародному молдовському порту Джурджулешти на Дунаї.

В чому унікальність?

«Індивідуальне замовлення було пов’язано зі специфікою продукту, який зберігатимуть на молдовському МПЗ, – гранульованої макухи соняшнику, – розповідає Олександр Ткаченко, керівник напрямку продуктового маркетингу KMZ Industries.– Це важкосипний продукт, який не може зберігатися у звичайному силосі: через свою високу жирність він налипатиме до стінок (особливо в зимовий період, коли зовнішня температура знижується), зависатиме й утворюватиме так звані склепіння, які згодом загрожують зруйнувати ємність. Тож ми виготовили хопери унікальної конструкції, яка дозволяють уникнути таких «побічних ефектів» макухи».

Олександр Ткаченко, керівник напрямку продуктового маркетингу KMZ Industries

Силоси, зокрема, мають повністю плоску і гладку стінку – на відміну від стандартних ємностей, що виробляються із гофрованої сталі: тож продукт ковзатиме вздовж стінок, а не зачіплятиметься і не налипатиме на них. Крім того, на кожному хопері виробник встановив магнітно-імпульсні вібратори: якщо макуха не рухатиметься на вивантаження самостійно, то можна увімкнути цю магнітно-імпульсивну установку, вона збурить потік продукту і таким чином вдасться запобігти його підвисанню».

На українському заводі кажуть, що вже мали «прообраз» такого рішення: силоси  із гладкою стінкою, теж для зберігання макухи, свого часу виготовили  для одного з українських елеваторів, і там вони успішно експлуатуються вже 10 років. Проте зазначають: то були силоси на плоскому днищі, і до того ж, вони не утеплювалися. Конусники ж для Молдови – повністю унікальна розробка, яку ще ніхто до цього в Україні не виготовляв.

Три шари й утеплення

Усі 6 силосів утеплені: мають спеціальну термоізоляцію й додатково обшиті металом. Це, як зазначають розробники, допомагає нівелює різкий перепад температури зовні й усередині силосу в  холодну пору року і таким чином запобігати налипанню продукту.

«Це свого роду трьохшаровий силос, – пояснює Олександр Ткаченко. – Спочатку йде корпус із плоскими стінками, далі – спеціальний утеплювач, який, до того ж, додатково вкритий паробар’єром – спеціальною гідроізоляційною мембраною, що перешкоджає потраплянню вологи всередину нього. І нарешті, поверх всього хопер обшитий міцним оцинкованим металом».

Усі хопери розраховані на нестандартні снігові та вітрові навантаження і роботу в умовах сейсмічно активної зони відповідно до технічного завдання клієнта. Спеціалісти також передбачили спеціальну зварну конструкцію безпосередньо в нижній частині конусу – саме на неї встановили магнітно-імпульсні вібратори.

522

А оскільки над силосами паралельно йдуть одразу два транспортери для завантаження ємностей – конструктори передбачили для них нестандартні широкі естакади з проходами для обслуговування, які також відрізняються більшою висотою опор для забезпечення відповідного нахилу самопливів, що забезпечує сходження продукту.

«Звісно, така потужна конструкція вимагала і високих міцнісних характеристик, – акцентує Олександр Ткаченко. – Усі необхідні розрахунки забезпечувалися конструкторським бюро нашого заводу із залученням проєктної організації «ПроектКонтактСервіс».

Особливим силосам – професійний монтаж

До речі, відзначилися на масштабному закордонному проєкті й професійні монтажники заводу. Адже зведення унікальних конструкцій було принаймні вдвічі більш трудомістким порівняно зі стандартними хоперами.

«Нам спочатку треба було зібрати та утеплити дах, змонтувати конусне днище, потім на монтажному спорядженні звести корпус – і при всіх цих процесах не попустити та встановити безліч додаткових елементів, щоб зафіксувати утеплювач та обшивку, – описує черговість В’ячеслав Степанчук, директор із будівництва та монтажу KMZ Industries.Ну, а далі – встановити обшивку й супердифузійну мембрану, а згодом обшити все це металом, встановити сухотруби пожежогасіння, драбини та змонтувати естакади».

В’ячеслав Степанчук, директор із будівництва та монтажу KMZ Industries

Оскільки в KMZ Industries працюють не сезонні, а постійні монтажні бригади, а всі спеціалісти мають значний досвід у збиранні  саме елеваторного обладнання, термін монтажу в Молдові вдалося скоротити на місяць – його було виконано за 120 робочих днів замість планових 150-ти.

«Ми отримали виключно схвальні відгуки від замовника, – ділиться Вячеслав Степанчук. – Вчергове підтвердили свою репутацію надійного виробника, який, до того ж, готовий вирішувати індивідуальні завдання своїх замовників і надавати зразковий монтажний сервіс в Україні і за кордоном».

520

Чи знадобляться такі силоси в Україні?

На заводі вважають: такі конструкції можуть зацікавити й українські олійнопресові заводи, а найбільше ті, що працюють в регіонах зі складними кліматичними умовами.

Адже якщо на таких виробництвах в силос завантажують недостатньо охолоджений гранульований шрот, то існує загроза його злипання та примерзання до однієї зі стінок за рахунок конденсування. Особливо це проявляється при перепадах температур на вулиці та за наявності підвищеної вологості на виробництві.  І саме тут і доречним буде встановлення силосу з утепленням, який допоможе вирішити цю проблему.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/unikalnu-ukrayinsku-rozrobku-instalyuvaly-v-susidnij-moldovi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати