Урожай пізніх культур перевершить прогнози

Урожай пізніх культур перевершить прогнози
Фото: з відкритих джерел

Оцінки цьогорічного урожаю в Україні вимушені наздоганяти реальність, яка виглядає дедалі кращою за очікування.

Таку думку висловив керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій.

«Прогнози щодо урожаю основних ранніх культур (пшениця, ріпак, ячмінь) на 2023 рік переглядалися із падіння на 15% рік до року в березні-травні до більш скромного падіння (на 8-12% у червні-липні) — і аж до зростання на 4% серпні. Реальність на початок вересня перевищила прогнози», — зауважив експерт.

Він нагадав, що на початку сезону урядами та профільними асоціаціями закладалися песимістичні припущення. Усі чекали, що фермери і надалі зменшуватимуть посівні площі та погіршуватимуть технології (будуть ще більше економити на добривах). Але урожайність ранніх культур цього року стала не лише кращою за минулорічну, але і наздогнала/перегнала результати рекордного 2021 року.

«Очевидно, традиційно важливим фактором хорошого урожаю була сприятлива погода, але і дотримання технологій вирощування теж побило початкові сподівання. Площі поки що дещо нижчі за минулорічні, але і тут можна чекати позитивного сюрпризу (схоже, що не всі господарства вчасно звітували про посіви)», — пояснив фахівець.

Олександр Паращій підкреслив, що прогнози урожаю основних пізніх культур (кукурудза, соняшник, соя) також змінилися із річного падіння на 15% р/р навесні до помітного зростання (до 8%) у серпні-вересні. Але беручи до уваги «сюрпризи» у збиранні ранніх культур, можна обережно очікувати, що і ці останні прогнози будуть перевершені, вважає він.

“У результаті весняні прогнози українського та американського аграрних міністерств, які «давали» нам урожай зернових та олійних культур на рівні 64 млн т (або падіння на 16% р/р), загрожують перерости в більший за 80 млн т урожай (від +11% р/р). І навіть (хоча не дуже імовірно) перевершити урожай 2020 року (83,4 млн т), незважаючи на майже 20% зменшення посівної площі”, – наголосив Олександр Паращій.

Водночас він пояснив, що кращий урожай — це і більший головний біль, адже потреба в експорті поки що суттєво перевищує українські можливості.

Джерело: agroportal.ua

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/urozhaj-piznih-kultur-perevershyt-prognozy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати