Урожай ранніх зернових в Україні в 2023 році скоротиться на 50-70% 

Урожай ранніх зернових в Україні в 2023 році скоротиться на 50-70% 
Фото: з відкритих джерел

Площа засіяних озимими площ в Україні наразі становить 1,2 млн га і навряд чи досягне 2 млн га приблизно за два тижні осінньої посівної, що залишилися, тоді як минулого року вона становила 7 млн га, повідомив гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.

“Навряд чи ми наберемо 2 млн га. Валовий збір ранніх зернових буде меншим на 50-70%. Фактично покриємо власні потреби, а ось з експортом буде не все так рожево”, – сказав він на конференції Forbes “Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни” у четвер.

Ліссітса наголосив, що ще більшою проблемою є фінансова ліквідність, оскільки галузь “працює в нуль чи навіть мінус”, і багато хто не має коштів, щоб навесні посіяти.

“Якщо не буде гнучких дій, то ситуація не буде дуже веселою в аграрному секторі. Найбільша проблема – брак ліквідних коштів”, – заявив гендиректор ІМК.

За його словами, кошти, що нині надходять від урожаю, ідуть на виплати за старими боргами, зокрема на зарплати.

Ліссітса вважає, що наступного року кількість людей, працюють у галузі, реально не зменшить. “Але питання, скільки малих і середніх компаній перейде в кеш. Думаю, що взимку перейде 70%”, – зазначив він.

Експерт додав, що ще одним наслідком стане невиплата орендних паїв, яка традиційно припадає на листопад-грудень і частково на січень, бо грошей дуже мало, і це позначиться на місцевих бюджетах.

Ліссітса також окремо зазначив, що з’явилася величезна кількість охочих продати землю, особливо в прикордонних областях, і дуже мала кількість людей, які хочуть купити, у результаті з урахуванням інфляції реальна вартість землі знизилася. “Думаю, ця тенденція триватиме”, – вважає він.

Гендиректор ІМК зазначив, що деякі агрокомпанії також готові позбуватися площ. За його словами, наприклад, якщо на Сумщині раніше за переуступлення гектара платили $2,5 тис., то зараз віддають безкоштовно.

Ще однією проблемою Ліссітса назвав питання повернення в роботу площ, які були заміновані або не використовувались (у ІМК 32 тис. га було заміновано в Чернігівській області). Він пояснив, що якщо навесні не засіяти, то дуже дорого буде їх повернути в робочий стан.

Описуючи роботу галузі, гендиректор ІМК зазначив, що горизонт планування – два-три тижні і щодо продажу, і щодо закупівлі. “Довгострокових контрактів усі бояться”, – констатував він.

Ліссітса додав, що мало ясності, чи будуть добрива та засоби захисту рослин і скільки вони коштуватимуть наступного року, уточнивши, що негативно впливає і різниця в курсах імпорту та експорту: 36 грн/$1 та 42 грн$1.

“Думаю, наступного року матимемо величезне зниження продуктивності та врожайності і на кінець року вийдемо досить побитими: не мертвими, але сильно побитими”, – підсумував експерт.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/urozhaj-rannih-zernovyh-v-ukrayini-v-2023-roczi-skorotytsya-na-50-70
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН