Уряд підтримав дві постанови щодо державної підтримки сільгоспвиробників

Уряд підтримав дві постанови щодо державної підтримки сільгоспвиробників
Фото: з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України під час засідання 11 серпня підтримав проект постанови «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для відшкодовування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».

Так, ухвалений Урядом Порядок передбачає відшкодування фермерам втрат через пошкодження посівів сільгоспкультур унаслідок надзвичайних ситуацій.

«Якщо десь буде надзвичайна ситуація, яка буде верифікована регіональним та національним засіданням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, то аграрії будуть захищені. Перш за все – це малі фермери, які обробляють до 50 га землі. Вони створюють робочі місця в сільській місцевості та зможуть отримати підтримку від держави в розмірі 4700 грн на га, що допоможи  їм не втратити рік і пересіяти чи змінити культуру.», — зазначив під час засідання заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Нагадаємо, у 2020 році фермери Одеської області через посуху втратили значну частину посівів озимих зернових культур. Держава, в свою чергу, ініціювала програми дотацій та компенсацій постраждалим аграріям.

Згідно з ухваленим порядком аграріям Одещини буде компенсовано збитки за втрачений врожай.

Також прийнято проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь». Цей порядок використання коштів держпідтримки передбачає виділення 5000 грн/га виробникам гречки з обмеженням до 300 га.

Запровадження субсидії буде сприяти збільшенню посівних площ гречки, що дасть змогу забезпечити стабільний обсяг валового виробництва гречки, яке буде дорівнює внутрішньому споживанню та в перспективі дасть можливість створити її експертний потенціал крім того буде сприяти розвитку суміжних ринків (насіння, переробки). Забезпечить сталу ціну на крупу гречану в роздрібний торгівлі та забезпечить її доступність для кінцевого споживача.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-pidtrymav-dvi-postanovy-shhodo-derzhavnoyi-pidtrymky-silgospvyrobnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН