Уряд позбавив держпідтримки аграріїв, які потрапили під санкції РНБО

Уряд позбавив держпідтримки аграріїв, які потрапили під санкції РНБО
Фото: з відкритих джерел

Кабінет Міністрів на засіданні 9 лютого розглянув проект постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників», яким пропонується відкорегувати порядок використання коштів державного бюджету на підтримку фермерських господарств, який затверджено урядовою постановою № 1102 від 25 серпня 2004 року, а також низку документів, якими регулюється державна підтримка аграріїв.

Вказаною постановою вносяться зміни до пункту 2 порядку та передбачається, що фінансова підтримка не надається фермерським господарствам, стосовно яких були запроваджені санкції Радою Національної безпеки та оборони та введені в дію указом Президента України.

Крім цього, урядовці внесли зміни до постанови № 587 від 15 липня 2005 року «Про порядок використання коштів, передбачених для розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства» та заборонили надавати держпідтримку підприємцям, які займаються хмелярством, садівництвом та виноградарством та потрапили під санкції РНБО.

Цим же рішенням урядовці внесли зміни до постанови № 300 від 29 квітня 2015 року «Про порядок використання коштів, передбачених в державному бюджеті для фінансової підтримки в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» та заборонили надавати компенсації за кредитами підсанкційним аграріям.

Також схваленим проектом Кабмін відкорегував власну постанову № 130 від 1 березня 2017 року «Про порядок використання коштів, передбачених в державному бюджеті для часткової компенсації витрат на закупівлю техніки вітчизняного виробництва сільськогосподарськими товаровиробниками» та заборонив компенсувати витрати на техніку аграріям, які перебувають під санкціями РНБО.

Без компенсацій після ухвалення постанови залишилися і підсанкційні виробники картоплі.

Як зазначається у пояснювальній записці, реалізація вказаного документа не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

Згідно з проектом бюджету 2022 держпідтримка агропромислового комплексу становить 4,6 мільярдів гривень.

Джерело: sud.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-pozbavyv-derzhpidtrymky-agrariyiv-yaki-potrapyly-pid-sankcziyi-rnbo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати