Уряд схвалив поступове підвищення акцизів на пальне та деякі алкогольні напої до мінімальних рівнів ЄС

Уряд схвалив поступове підвищення акцизів на пальне та деякі алкогольні напої до мінімальних рівнів ЄС
Фото: з відкритих джерел

Уряд схвалив поступове наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС, торкнеться пального та  алкогольних напоїв у частині, що стосується визначення терміна “проміжні продукти” – вина та інші зброджені напої, повідомили у Мінфіні.

 “Уряд схвалив проєкт Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку”, – ідеться у повідомленні.

Як вказали у Мінфіні, перегляд акцизів обумовлено необхідністю наближення національного законодавства до законодавства ЄС на тлі отримання Україною статусу країни-кандидата на членство у блоці.

Проєктом закону, як вказано, запропоновано внести зміни до Податкового кодексу України з метою:

– приведення у відповідність до норм Директиви Ради ЄС № 92/83/ЄЕС класифікації алкогольних напоїв у частині, що стосується визначення терміна “проміжні продукти” – вина та інші зброджені напої, які віднесено до кодів 2204, 2205, 2206 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності;

– збільшення розміру ставки акцизного податку для проміжних продуктів з 8,42 до 12,23 гривень за 1 літр (на 3,81 гривні), тобто до рівня розміру чинної ставки на вина ігристі та вина газовані;

– приведення розмірів ставок акцизного податку на пальне до мінімальних рівнів таких ставок, встановлених в ЄС, поступово, протягом 4 років.

Image

Впровадження положень законопроєкту, як очікують у Мінфіні, “дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року”:

  • від операцій з реалізації пального – на 1,6 млрд грн у середньому за місяць. З них 1,3 млрд грн від акцизного податку та 292 млн грн від податку на додану вартість;
  • від операцій з реалізації проміжних продуктів – на 4,5 млн грн за місяць від акцизного податку (розрахунок зроблено з огляду на обсяги реалізації, передбачені у Державному бюджеті України на 2024 рік).

“Це важливо для підтримки безпеки країни, адже всі власні надходження спрямовуються на сектор безпеки і оборони”, – зазначили у Мінфіні.

Перегляди: 118
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-shvalyv-postupove-pidvyshhennya-akczyziv-na-palne-ta-deyaki-alkogolni-napoyi-do-minimalnyh-rivniv-yes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати