Уряд уповноважив Мінагрополітики визначати об’єкти критичної інфраструктури серед підприємств АПК

Уряд уповноважив Мінагрополітики визначати об’єкти критичної інфраструктури серед підприємств АПК
Фото: з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України уповноважив Міністерство аграрної політики та продовольства України затверджувати перелік об’єктів критичної інфраструктури сектора харчової промисловості й агропромислового комплексу для забезпечення їх електроенергією в пріоритетному порядку.

Як повідомляється на сайті Мінагрополітики, наразі відомство формує робочу групу з ідентифікації та категоризації об’єктів критичної інфраструктури серед підприємств українського АПК.

Кабмін 16 грудня ухвалив постанову №1384, що вносить зазначені зміни до постанови №1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури” від 9 жовтня 2020 року.

Як повідомлялося, уряд на початку грудня надав підприємствам української хлібобулочної та молокопереробної галузей пріоритет у забезпеченні електропостачанням, зарахувавши їх до бізнесу, що виробляє критично важливу для населення продукцію.

Минулого тижня Українська зернова асоціація (УЗА) попросила Міністерство енергетики та Мінагрополітики внести елеватори до груп бізнесу, що виробляє критично важливі товари та продукти і має право на забезпечення електроенергією в пріоритетному порядку.

“Наразі триває збір урожаю 2022 року, а на зернозберігальних підприємствах розміщується врожай поточного й попереднього років. Тому в період збору й активного відвантаження зерна вкрай важливо, щоб елеватор отримував електроенергію, адже виробничий процес зберігання і сушіння зерна передбачає підтримку температури зерна, його активне переміщення, зважування тощо, що потребує споживання електроенергії”, – зазначається в повідомленні асоціації.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-upovnovazhyv-minagropolityky-vyznachaty-obyekty-krytychnoyi-infrastruktury-sered-pidpryyemstv-apk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати