Уряд затвердив норми граничної концентрації небезпечних речовин у ґрунтах

Уряд затвердив норми граничної концентрації небезпечних речовин у ґрунтах
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів затвердив нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах, а також їх перелік.

Як повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, цим рішенням встановлюються нормативи для 39 небезпечних речовин, надмірний вміст яких призводить до шкідливого впливу на довкілля, забруднення ґрунтів та здоров’я людей.

“Збереження та відтворення родючості ґрунтів є важливим, особливо в умовах проведення в Україні земельної реформи. Нововведення дають змогу громадянам захистити свої земельні ділянки від “недобросовісних” орендарів, які при веденні господарської діяльності надмірно виснажують та забруднюють ґрунти, використовуючи різні концентровані добрива чи пестициди для швидкого прибутку”, – прокоментував в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Він також повідомив, що затверджені зміни дають повноваження контролюючим органам здійснювати контроль у сфері охорони земельних ресурсів та дотримання суб’єктами господарювання екологічних нормативів, а також притягнення порушників до відповідальності.

Затверджений докумет також має стати підґрунтям для раціонального використання, відтворення і охорони земельних ресурсів, вжиття заходів щодо запобігання забрудненню земель хімічними і радіоактивними речовинами, а також дотримання суб’єктами господарювання екологічних нормативів у сфері використання та охорони земель. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-zatverdyv-normy-granychnoyi-konczentracziyi-nebezpechnyh-rechovyn-u-gruntah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН