Уряд збільшив фінансування та строк безвідсоткових кредитів малим фермерам

Уряд збільшив фінансування та строк безвідсоткових кредитів малим фермерам
Фото: з відкритих джерел

Уряд вніс зміни до Постанови № 1102 від 25 серпня 2004 року щодо надання безвідсоткових кредитів сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи, збільшивши фінансування і строк кредитування удвічі – до 1 млн грн до 10 років. На наступний рік на цю програму підтримки закладено суму в 100 млн грн з можливістю збільшення бюджету.

У рамках відкриття ринку землі безвідсоткові кредити сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи для купівлі сільськогосподарських земель є вагомим внеском Уряду для підтримки малих фермерів. У сімейних фермерських господарств здебільшого відсутня кредитна історія, що стає перепоною для залучення коштів через банківські установи. Ці кредити будуть спрямовані на купівлю до 20 га землі сільськогосподарського призначення через Укрдержфонд.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначив: “Нашою стратегією в агросекторі є посилення турботи саме про малих і середніх аграріїв. Їм розвиватися значно складніше, ніж великим гравцям ринку, але кумулятивний ефект, який їхня діяльність приносить українській економіці, дуже потужний. Тому кожен свій крок у цьому році ми звіряємо з тим, щоб забезпечити невеликі фермерські господарства необхідною їм фінансовою підтримкою у максимально можливому обсязі”.

Кабінет Міністрів України Постановою визначив:

  • зміни підходу до розподілу коштів між регіонами для надання фінансової підтримки на поворотній основі;
  • збільшити розмір фінансової підтримки до 1 млн грн на одне фермерське господарство;
  • сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи надати фінансову підтримку для придбання землі сільськогосподарського призначення;
  • процедуру перерозподілу коштів, якщо фермерське господарство-переможець конкурсу відмовляється від фінансової підтримки або укласти договір неможливо;
  • надання безповоротної фінансової підтримки фермерським господарствам через Укрдержфонд.

“Вважаю, що на рівні з запуском Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (який дозволить нам профінансувати аграріїв, що обробляють до 500 га землі, на суму 24 млрд грн) – ми сьогодні посилили ще один дуже важливий фінансовий інструмент для невеликих сімейних фермерських господарств”, – підсумував Роман Лещенко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uryad-zbilshyv-finansuvannya-ta-strok-bezvidsotkovyh-kredytiv-malym-fermeram
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати