Уже не Єгипет: рф змінила свого головного покупця зерна

Уже не Єгипет: рф змінила свого головного покупця зерна
Фото: з відкритих джерел

Якщо раніше основним покупцем зерна у країни-агресора був Єгипет, то зараз росія поступово змінює свою зернову географію. Так, Саудівська Аравія у перші два місяці сільгоспроку (липень-серпень) стала лідером із закупівель російського зерна. Про це з посиланням на повідомлення Союзу експортерів зерна рф пише «Інтерфакс».

За даними Союзу експортерів зерна, Саудівська Аравія імпортувала 1,323 млн. тонн зерна, що майже в 1,9 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року (704 тис. тонн).

Саудівська Аравія лідирувала й у липні, імпортувавши 833 тис. тонн, що у 2,6 разу більше, ніж рік тому (322 тис. тонн).

На другому місці за підсумками двох місяців опинився Єгипет, який збільшив закупівлі на 12,1%, до 1,284 млн. тонн з 1,145 млн. тонн роком раніше. Трійку лідерів замикає Туреччина, яка знизила імпорт на 6,7%, до 1,283 млн. тонн з 1,376 млн. тонн відповідно.

У липні Туреччина була на другому місці (692 тис. тонн проти 602 тис. тонн рік тому), Єгипет – на третьому (503 тис. тонн проти 229 тис. тонн).

До топ-5 провідних покупців за два місяці сільгоспроку також увійшли Іран, який закупив 1,127 млн ​​тонн, що на 22,6% менше від торішнього (1,456 млн тонн), і Лівія, яка збільшила закупівлі втричі – до 878 тис. тонн з 289 тис. тонн тонн в липні-серпні минулого року.

Іран зберіг четверте місце, зайняте у липні (500 тис. тонн проти 571 тис. тонн). Лівія зайняла місце Ізраїлю, який був п’ятим у липні (351 тис. тонн проти 95 тис. тонн).

Як повідомив  голова правління союзу Едуард Зернін, Саудівська Аравія набрала високі темпи закупівель і тримає лідерство щодо імпорту російського зерна з початку сезону. Вона закуповує не лише пшеницю, а й зернові культури на корми. Єгипет не полишає лідерських амобіцій із закупівель російської пшениці, що дозволило йому зайняти другу позицію в рейтингу.

«Водночас Туреччина скоротила закупівлі фуражних культур, цього виявилося достатньо, щоб відкотитися на третю позицію щодо зерна в цілому», – повідомив Зернін. 

«Іран стабільно втрачає свої позиції через серйозне скорочення російських поставок пшениці через перманентні і незрозумілі проблеми з оплатою», – додав він. За його словами, Лівія показала найвищий (з лідерів) темпи зростання закупівель і зайняла місце в п’ятірці найбільших імпортерів російського зерна.

Джерело: Главком

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/uzhe-ne-yegypet-rf-zminyla-svogo-golovnogo-pokupczya-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати