В аграрному реєстрі зареєструвалось менше половини фермерів: названа точна кількість

В аграрному реєстрі зареєструвалось менше половини фермерів: названа точна кількість
Фото: з відкритих джерел

На сьогоднішній день в Державному аграрному реєстрі (ДАР) налічується 126686 фермерів, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Денис Башлик в інтерв’ю для видання Delo.ua. За приблизними оцінками, в системі зареєстровано менше половини від всіх українських фермерів. 

“Ми розуміємо, що і зараз в ньому є далеко не всі аграрії. Боюсь казати у відсотках, але це точно навіть не половина всього сектору — цей висновок можна зробити по зареєстрованому земельному банку України”, – уточнив заступник міністра.

За його словами, на момент запуску платформи у серпні 2022 року Державна служба статистики оцінювала кількість його потенційних користувачів у 45-50 тис. Така оцінка пояснюється відсутністю на той час єдиної бази даних про кількість фермерів: сільгоспвиробники-одноосібники не звітують перед державою, хоча вони фактично є малими фермерами.

За перші півроку після запуску в ДАР перших програм держпідтримки в системі зареєструвались приблизно 60 тис. нових агровиробників. Тобто вже тоді облікували більше осіб, ніж їх існувало за даними офіційної статистики, додає Денис Башлик.

Динаміка реєстрацій почала збільшуватися після запуску в ДАР програм для середніх і великих учасників ринку, поступово досягнувши нинішніх 126,7 тис.

Заступник міністра агрополітики додає, що доступ в систему відбувається лише за бажанням фермера, тому всі 100% аграріїв з’являться в ДАР лише якщо парламент зобов’яже їх зареєструватися. Державна політика України не передбачає примусової реєстрації, тоді як в країнах Євросоюзу фермери зобов’язані це зробити в системах, аналогічних українському аграрному реєстру.

ДАР є автоматизованою електронною платформою, яка доступна всім сільгоспвиробникам незалежно від форми господарювання. За допомогою реєстру надаються державні сервіси, банківське фінансування та кредитні гарантії, гранти і допомога від міжнародних партнерів тощо.

Проєкт реалізується Мінагрополітики спільно з Держгеокадастром, Міністерством юстиції та за сприяння Світового Банку та Програми USAID з аграрного та сільського розвитку.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-agrarnomu-reyestri-zareyestruvalos-menshe-polovyny-fermeriv-nazvana-tochna-kilkist
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН