В ДАРі з’явився новий розділ з оглядом ринку основних сільськогосподарських культур, рослинної олії та кормів

В ДАРі з’явився новий розділ з оглядом ринку основних сільськогосподарських культур, рослинної олії та кормів
Фото: з відкритих джерел

Міністерство аграрної політики та продовольства України у партнерстві із компанією Agrochart розробили новий сервіс для користувачів ДАР − Огляд ринку. У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки Кабінету користувача (кнопка «Огляд ринку»), а також у меню в лівій частині сторінки (розділ «Від партнерів»).

Попри те, що доступ до подібної інформації надається лише за передплатою, для зареєстрованих користувачів Державного аграрного реєстру − вона безкоштовна. Це стало можливим завдяки партнерству, зокрема укладеному Меморандуму про співробітництво з однією з найбільших у світі баз даних AgroChart, яка містить інформацію щодо цін та статистики аграрних ринків від 1970 року. Відповідно до умов Меморандуму, сторони домовились про подальшу співпрацю з метою забезпечення сільськогосподарських виробників актуальною інформацією про кон’юнктуру українського ринку, оцінки експортних можливостей, та відстеження змін, що впливають на експорт та імпорт сільськогосподарської продукції України.

У такий спосіб, у розділі «Огляд ринку» зареєстровані агровиробники мають змогу перевіряти міжнародні ціни у портах західних та східних країн, Латинської Америки та України, а також на міжнародних біржах на такі види агропродукції: пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, ріпак, рослинна олія і корми. Графіки цін будуються як за місяць, так і за всю історію спостережень.

«На сьогодні держава має забезпечувати наших аграріїв якомога ширшим інструментом підтримки, в тому числі інформаційними даними: йдеться про актуальну аналітику експортної пропозиції та імпортного попиту в розрізі країн, реальну картину міжнародної цінової політики, достовірну інформацію щодо функціонування ринків. Усі ці аспекти мають їм допомогти приймати більш зважені рішення щодо зберігання і збуту виробленої продукції», − зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Він додав, що відтепер користувачі ДАР можуть не лише швидко та зручно подавати заявки на програми підтримки через персональний електронний кабінет, але й аналізувати тренди на міжнародних ринках та застосовувати ці дані у розбудові власного бізнесу.

Додатково:

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Світового Банку, коштами Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Доступ до ДАР: www.dar.gov.ua

в дарі з’явився новий розділ з оглядом ринку основних сільськогосподарських культур, рослинної олії та кормів
в дарі з’явився новий розділ з оглядом ринку основних сільськогосподарських культур, рослинної олії та кормів
в дарі з’явився новий розділ з оглядом ринку основних сільськогосподарських культур, рослинної олії та кормів
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-dari-zyavyvsya-novyj-rozdil-z-oglyadom-rynku-osnovnyh-silskogospodarskyh-kultur-roslynnoyi-oliyi-ta-kormiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати