178171

В Іспанії фермери нищать свій урожай через низькі ціни на овочі

В Іспанії фермери знищують зібраний урожай через різкий обвал цін на овочі. Асоціація організацій виробників фруктів і овочів COEXPHAL-APROA на прес-конференції оголосила про вилучення з ринку огірків та іншої плодоовочевої продукції. Про це повідомляє FreshPlaza.

"Ми рекомендуємо всім нашим співробітникам відмовлятися від 5-10% їх продукції комерційної якості, щоб скоротити поточні поставки", - сказав Хуан Антоніо Гонсалес, президент COEXPHAL.

Асоціація просить місцеві адміністрації забезпечити захист європейських фруктів і овочів від неконтрольованого ввезення продуктів з третіх країн.
Станом на 18 листопада огірки продавалися, в середньому, по 0,16 євро за кг. Всього за три дні ціна впала на 48%. Ціна на цукіні впала на 31% і зараз становить менш як 0,30 євро за кг.

Баклажани з початку тижня стали дешевші на 35%, і тепер продаються менш ніж за 0,30 євро, що на 19% нижче від ціни в минулому році.

Джерело: Соцпортал

Свинина живою вагою подорожчає наприкінці листопада

Після тривалого зменшення цін на свиней забійних кондицій в Україні передбачається зростання котирувань. Наступного тижня (з 23 по 29 листопада) середня ціна живця становитиме від 42 до 43 грн за кілограм, вважають аналітики Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ).

“Переробні підприємства йдуть на зустріч свинокомплексам, які через підвищення цін на корми, закликають до підняття ціни на живих свиней. Ймовірно, ціна на свиней наступного тижня збільшиться на 1 грн до 42 – 43 грн/кг. Впродовж листопада ціни на свиней в Україні сталі. Однак на них може сильно вплинути ціна на свиней в ЄС, яка продовжила зниження і цього тижня до 1,42 євро за 1 кг забійної маси, а забійні ціни на напівтуші свиней, які переросли та свиноматок менші 1,2 євро/кг. Тиснуть на ціни і зниження попиту на м’ясо через карантин “вихідного дня” та можливе введення локдауну. Крім того, новорічні свята через COVID-19 будуть під загрозою, що може значно зменшити попит на м’ясо у місцях громадського харчування”, – зазначають в АМГ.

Джерело: meat-inform.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Відновлення свинарства під питанням

Загальна чисельність свиней в Україні на початку листопада зрівнялася з минулорічною. Так, за даними ДССУ на 1-ше листопада показник становив 6,19 млн гол., що на 0,6% більше ніж на відповідну дату 2019-го. Зупинку низхідного руху кількості свиней в країні коментують аналітики Асоціації «Свинарі України».

«Незначний приріст свинопоголів’я в Україні забезпечила відповідна динаміка у промисловому секторі. Так, збільшення кількості тварин на сільськогосподарських підприємствах на 7,5% чи 254 тис. гол. «перекрило» зворотню зміну в господарствах населення. Не зважаючи на те, що відповідна динаміка у промисловому свинарстві спостерігається третій місяць поспіль, висновки про впевнене відновлення галузі робити зарано. Зокрема, хоча статистичні дані фіксують позитивну динаміку в третьому кварталі, ринкові обставини змушують сумніватися, чи ці позитивні коливання переростуть в тренд. Відчувається наростання песимізму серед окремих операторів галузі, що тягне за собою активніший вихід з ринку та призупинення планів подальшого розвитку тих, хто залишився,» — коментують в АСУ.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

З Держрезерву намагалися вивезти насіння соняшника вартістю понад 2,7 млн грн

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура запобігли розкраданню і незаконному вивезенню майна Державного агентства резерву України на суму 2,7 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«НАБУ запобігло розкраданню і незаконному вивезенню майна Держрезерву – насіння соняшника вартістю понад 2,7 млн грн, що зберігалося на базах у Сумській області. Невідкладні слідчі заходи здійснено 18-19 листопада у межах розслідування можливих зловживань із боку службовців держпідприємств Держрезерву, спрямованих на заволодіння майном», – інформують у відомстві.

За даними пресслужби НАБУ, детективи припинили спроби заволодіння та незаконного вивезення майна Держрезерву, та вилучили документи, якими підтверджується протиправна діяльність. Водночас, як стверджують у бюро, посадовці Держрезерву другу добу перешкоджають поверненню майна на зберігання.

«Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з листопада 2020 року. Попередня правова кваліфікація – ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)», – додали в НАБУ.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

У Запорізькій області сільськогосподарська криза набрала значних масштабів

ГУ статистики Запорізької області оприлюднили інформацію про значне падіння обсягів виробництва за всіма напрямами, а також отриманого прибутку аграріїв. 

Станом на 1 жовтня в усіх категоріях господарств обсяг виробництва зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу) становив 2,9 млн тонн, що майже на 12% менше проти відповідної дати попереднього року. Середня врожайність — 2,99 т/га (на 0,43 т/га менше, ніж торік).

Щодо соняшнику, то його зібрали лише 759,7 тис. тонн — що на 9,3% менше, ніж на 1 жовтня минулого року. У середньому з гектара намолочено 1,64 тони проти минулорічних 1,87 тони. Виробництво соняшнику в області становить 7,8% загальнодержавного обсягу (п’яте місце в Україні).

З овочами — ще гірше. Усіма категоріями господарств на 1 жовтня одержано овочів відкритого ґрунту 155,8 тис. тонн: регіон втратив за рік майже шосту частину цього виробництва. Також на 13% менше зібрали й плодово-ягідної продукції — всього 36,1 тис. тонн.

«Хоча виробляємо набагато менше, їсти менше не стали, ніж торік. Просто платимо за це тепер не власним виробникам, а імпортерам та іншим країнам, їхнім робітникам. Крокодилячі ціни, які шокують тих, хто мав змогу порівняти їх навіть з європейськими, дозволили трохи підняти доходи аграріїв — але ж не за рахунок зростання продуктивності та зниження собівартості. За рахунок споживача, якому немає куди подітися», — зазначають в Управлінні статистики.

Відстають й тваринники. Порівняно з січнем-вереснем минулого року яєць стало менше на 14,5% (отримано 446,7 млн штук), молока — на 7,7% (маємо 161,1 тис. тонн). Виробництво м’яса лишилось майже при своїх, втративши 1,2% (реалізували на забій у живій масі 41,9 тис. тонн).

Поголів’я овець та кіз скоротилося на 17,5%, свиней — на 15,8%, великої рогатої худоби поменшало на 12,7%. Птиці — на 11,3%.

«Господарствами населення утримувалося 79,1% (торік — 80,3%) загальної кількості великої рогатої худоби (у т. ч. корів — 86,2% (86,8%), овець та кіз — 64,1% (64,3%), птиці — 50,5% (46,4%) і свиней — 35,3% (33,2%)», — запевняють статисти.

Джерело: superagronom.com

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні дорожчають помідори

Аналітики проекту EastFruit. повідомляють, що протягом усього поточного тижня продавцям вдається підвищувати відпускні ціни на імпортні томати. Такі тенденції вдається зберігати завдяки активному попиту в умовах недостатньої пропозиції з місцевих комбінатів.

Поставки помідорів з Туреччини стабільні вже третій тиждень поспіль. У той же час попит на дану продукцію, за словами продавців, досить активний і в більшості своїй продажі імпортних томатів орієнтовані на роздрібні мережі. З огляду на стабільні темпи збуту, продавці отримали чергову можливість підвищити відпускні ціни.

Так, на сьогоднішній день помідори, завезені з Туреччини, вдається продавати по 28-32 грн / кг ($ 0,99-1,13 / кг), тоді як в кінці минулого робочого тижня угоди укладалися в межах 26-28 грн / кг ( $ 0,92-0,99 / кг).

Що стосується томатів з місцевих стаціонарних тепличних комбінатів, то ціни в даному сегменті залишалися на рівні минулого тижня. За словами продавців, якість даної продукції була невисокою, що і не дозволяло підвищувати відпускні ціни навіть в умовах активного попиту. У підсумку, продажу помідорів місцевого виробництва здійснювалися в межах 22-30 грн / кг ($ 0,78-1,06 / кг).

Що стосується подальших прогнозів, то учасники ринку припускають, що незабаром поставки томатів з Туреччини збільшаться, і, з огляду на те, що сезон реалізації в українських комбінатах добігає кінця, основна пропозиція томатів становитиме імпортна продукція.