В Молдові планують викликати дощі за допомогою безпілотників

В Молдові планують викликати дощі за допомогою безпілотників
Фото: з відкритих джерел

Республіка Молдова зможе виробляти штучні дощі, щоб допомогти фермерам подолати посуху, повідомили представники Міністерства сільського господарства країни. Зокрема, нова технологія передбачає оснащення безпілотника активними речовинами, такими як сіль або суміш різних солей, у хмарах, щоб спричинити дощ, причому кристали сприятимуть конденсації вологи, що викликає дощ. Проект здійснюється у співпраці з Міністерством сільського господарства Румунії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Radio Moldova.

У Республіці Молдова буде створено безпілотник, який буде викликати дощ у хмарах, які не містять опадів, повідомив Василь Шарбан, державний секретар Міністерства сільського господарства. За його словами, безпілотник буде оснащений хімічними речовинами, які, вступаючи в реакцію з хмарами-каталізаторами, спричинятимуть дощ. Василь Шарбан сказав, що експеримент, який проводиться у співпраці з румунськими експертами, перебуває на початковому етапі.

«Ми хочемо поширити його на Республіку Молдова, тому зараз розробляється безпілотник молдавського виробництва. Картриджі для активного реагенту, які будуть встановлені в безпілотник, вже імпортовані. Ми вже чекаємо на завершення випробувань безпілотника, щоб двигун пройшов мінімальний пробіг, після чого ми приступимо до немеханічних випробувань», – сказав Василь Шарбан.

За словами Василя Шарбана, за останні два роки Румунії вже вдалося впровадити цю технологію для провокування опадів, але за допомогою авіації. За його словами, досвід сусідньої країни допоможе нам стати стійкішими до посухи.

З іншого боку, еколог Анатолій Прохницький попереджає, що використання хімікатів для створення штучного дощу може мати шкідливі наслідки для довкілля, особливо для людини. На його думку, ця технологія повинна застосовуватися лише у виняткових випадках.

«Я бачив такі пристрої на одному із зборів. І я можу сказати, що вони не приносять користі, тому що для того, щоб були дощі, потрібно садити більше лісів, чого останніми роками не робиться. Наслідки, звичайно, будуть, тому що це хімія, це штучно, це неприродно, і це впливає на повітря, на ґрунт та на продукти життєдіяльності рослин. Ця технологія практикується, але у виняткових випадках. Природа регулює себе сама, коли хтось втручається, це призводить до наслідків», – сказав Анатолій Прохницький.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-moldovi-planuyut-vyklykaty-doshhi-za-dopomogoyu-bezpilotnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН