В ООН пропонують послабити деякі санкції для зняття блокади рф з експорту українського зерна

В ООН пропонують послабити деякі санкції для зняття блокади рф з експорту українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш пропонує послабити західні санкції щодо експорту калію з росії та білорусі для розблокування експорту з України продовольства, щоб запобігти його нестачі у деяких країнах, з посиланням на дипломатів повідомляє The Wall Street Journal, пише УНН.

“За словами дипломатів, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш веде переговори з росією, Туреччиною та іншими країнами, щоб відкрити експорт українського продовольства на світові ринки та запобігти глобальному дефіциту продовольства”, – йдеться у повідомленні.

“Гутерріш звернувся до москви з проханням дозволити деякі поставки українського зерна в обмін на заходи щодо полегшення експорту калійних добрив з росії та білорусі”, – пише видання.

За словами дипломатів, зараз росія, схоже, не веде серйозних переговорів про угоду. За їхніми словами, Туреччина, велика чорноморська держава, висловила готовність брати участь у угоді, зокрема, шляхом видалення мін з моря та управління судноплавством.

росія та білорусь є ключовими постачальниками калію, добрива для рослин, що може забезпечити хороші врожаї в інших регіонах світу. Наразі білоруський калій заборонено до постачання на світові ринки у зв’язку із західними санкціями. Війна в Україні також порушила експорт деяких товарів із росії. “І Гутерріш прагне усунути бар’єри, зокрема західні санкції, щоб повернути на ринок більше російського та білоруського калію”, – відзначає видання.

Як вказано, представники ООН побоюються, що через підрив сільськогосподарської промисловості України внаслідок війни та блокаду українських портів росією зростання цін та потенційний дефіцит можуть дестабілізувати ситуацію у бідних країнах, що залежать від українського зерна, та призвести до конфлікту. Ціни на пшеницю досягли рекордного рівня після російського вторгнення у лютому.

Переговори під керівництвом ООН про відкриття експорту зерна з Чорного моря доповнюють зусилля європейських країн.

Коригування санкцій, щоб звести до мінімуму гуманітарні наслідки, або видача ліцензій США, які дозволяють діяльність, пов’язану з продовольством та сільським господарством, є стандартною практикою для Вашингтона, який уникнув санкцій щодо росії стосовно продовольства та сільського господарства, заявив американський чиновник. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-oon-proponuyut-poslabyty-deyaki-sankcziyi-dlya-znyattya-blokady-rf-z-eksportu-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати