В ООН  розглядають можливість продовження та розширення «зернового коридору»

В ООН  розглядають можливість продовження та розширення «зернового коридору»
Фото: з відкритих джерел

В ООН  розглядають можливість продовження та розширення «зернового коридору». Про це стало відомо під час засідання Генеральної асамблеї ООН, повідомляє пресслужба МінАПК.

Нагадаємо, що термін дії угоди, яка була укладена на 120 днів за посередництва ООН, про можливість експорту українського зерна, завершується наприкінці листопада.

Президент асамблеї ООН Чаба Кьорьоші високо оцінив роботу «зернової угоди», за допомогою якої було експортовано близько 6 млн тонн зерна. Під час свої промови він заявивив: «Ми діятимемо разом для повного здійснення життєво важливих поставок продовольства з українських портів».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш і його команда працюють над продовженням «зернової ініціативи» на рік. «Генеральний секретар і його команда ведуть інтенсивні перемовини з цих питань. Пан Гутерреш і команда наполегливо працюють над розширеною Чорноморською зерновою ініціативою», – сказав речник ООН Стефан Дюжаррік.

Генеральний секретар ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс у своєму твіттері написав, що світ не може чекати. «Відкриття Чорноморського маршруту є нашим найкращим вибором для подолання глобального голоду», – зазначив він.

Питання продовження Зернового коридору порушує і Європейська Бізнес Асоціація. Вона  звернулася до ООН та Туреччини з закликом продовжити термін дії «зернової угоди» та включити до переліку портів Миколаївський портовий вузол.

Станом на 10 жовтня з початку роботи Коридору з одеських портів вийшло 309 суден із вантажем 6.9 млн тонн зернових і продуктів переробки. Частка Азії, Африки, Близького Сходу та інших країн не ЄС складає 52% від обсягу всіх товарів, відправлених Україною за час функціонування Коридору. Частка пшениці зазначених регіонів становить 66%.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-oon-rozglyadayut-mozhlyvist-prodovzhennya-ta-rozshyrennya-zernovogo-korydoru
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати