В Украине опустились цены на рапс

В Украине опустились цены на рапс

На тлі дощів у канадських преріях котирування на канолу обвалилися на 5,8%, проте наприкінці торгів після уточнення даних про кількість опадів листопадові ф’ючерси відновилися до 874,4 CAD/т або 695 $/т, продемонструвавши денне падіння на рівні 4%.

Слідом за цінами на канолу серпневі ф’ючерси на ріпак на біржі Euronext вчора опустилися ще на 11,5 €/т до 523,75 €/т або 617,8 $/т, втративши за тиждень 4,7% ціни.

Прогнози виробництва ріпаку в ЄС залишаються майже на торішньому рівні, тому імпорт також складе приблизно 6,2-6,5 млн т. Поки невідомо, де будуть придбані ще 2 млн т ріпаку, якщо ціни на канолу наразі на 70-80 $/т вищі, ніж на ріпак, а експорт з Канади буде під загрозою.

У 2020/21 МР Євросоюз збільшив у порівнянні з попереднім сезоном імпорт ріпаку на 8% до 6,5 млн т, з яких 2,19 млн т (33,7%) було поставлено з України, 2,08 млн т (32,1%) – з Канади, 1,97 млн т (30,3%) – з Австралії.

Дощі, які цього тижня пройшли в районах вирощування каноли та ярої пшениці в Канаді, були недостатніми, щоб зменшити стан посухи. Температура повітря знизилася до нормальної передусім внаслідок хмарності та серпанку від лісових пожеж минулого тижня у північних регіонах.

У провінції Саскачеван, що є основним виробником каноли, стан посівів продовжує погіршуватися і наразі оцінюється як поганий або середній. Спекотна та суха погода прискорила розвиток посівів, які цвіли під час високих температур, що призведе до зниження потенціалу врожайності.

Запаси вологи у верхньому шарі ґрунту оцінюються як достатні – 14%, недостатні – 41%, дуже погані – 45%. Покращити стан посівів зможуть лише потужні та тривалі дощі, але за прогнозами найближчими днями пройдуть лише незначні опади, хоча зниження температури до 20-25 оС знизить стрес для рослин.

Оновлений звіт про стан посівів, що вийде 27 липня, суттєво відкоригує прогнози виробництва у поточному сезоні.

Для України прогнози виробництва та експорту ріпаку залишаються на торішньому рівні 2,6-2,8 млн т та 2,3-2,4 млн т відповідно внаслідок скорочення площ сівби та збільшення середньої врожайності.

Закупівельні ціни на ріпак в портах України за два дні слідом за світовими знизилися на 800-1000 грн/т до 600-610 $/т або 18500-18700 грн/т. Зростання цін на ріпак активізувало продажі з боку виробників, проте падіння цін та рясні дощі цього тижня, які затримали збирання врожаю, знову скоротять пропозиції, тому трейдери будуть змушені підвищувати ціни для виконання липневих контрактів.

 

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukraine-opustilis-ceny-na-raps
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати