В Україні високий потенціал для розвитку біоенергетичних культур

В Україні високий потенціал для розвитку біоенергетичних культур
Фото: з відкритих джерел

25 серпня 2022 року Energy Club у партнерстві з Держенергоефективності провели чергову професійну вузькоспеціалізовану дискусію про розвиток біоенергетики в Україні. Цього разу учасники обговорили потенціал вирощення багаторічних енергетичних рослин у контексті сталого розвитку та енергетичної незалежності.

Серед спікерів були: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерій Безус, Віцепрезидент національної академії аграрних наук, директор Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН України Микола Роїк та інші.

Дискусія охопила такі питання як: проблематика та перспективи вирощування багаторічних енергетичних рослин в Україні, огляд ринку: правові, економічні та логістичні аспекти реалізації проектів з вирощування енергетичних рослин в Україні.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що в Україні потрібно, передовсім, підвищувати потенціал напрямку вирощення біоенергетичних культур. Оскільки площ для них більш ніж достатньо, а от потенціал малорозвинений. Він переконаний, що до цієї теми потрібно підключати усі дотичні ланки: аграрний бізнес, територіальні громади, органи місцевого самоврядування, профільні асоціації. «Це має бути симбіоз і Мінагрополітики готове брати в цьому активну участь», – сказав Тарас Висоцький.

Голова Держенергоефективності Валерій Безус зауважив, що важливо, щоб питання розвитку енергетичних рослин не конфліктувало із розвитком продовольчої безпеки та використання аграрних потужностей на виробництво агро продукції. Також він підкреслив, що вирощення енергетичних рослин є одним із способів підвищення родючості земель і запобігання її деградації.

За даними Держгеокадастру, від початку року в Україні опубліковувалося 262 тисяч гектарів землі, з них 277 га – це деградовані, 275 га – малопродуктивні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-2
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН