В Україні ціни на моркву пішли вгору

В Україні ціни на моркву пішли вгору
Фото: з відкритих джерел

На поточному тижні на ринки моркви в Україні встановилися позитивні цінові тенденції, повідомляють аналітики проекту EastFruit. За словами гравців ринку, зростанню цін сприяє помітне підвищення торговельної активності у сегменті даних коренеплодів. У той же час більшість господарств призупинили продаж моркви високої якості в очікуванні ще більшого зростання цін і заклали основний обсяг врожаю на зберігання. До реалізації вони пропонують лише надлишки, внаслідок чого пропозиція на ринку дещо обмежена.

Сьогодні українські фермери відвантажують якісну моркву по 15-20 грн/кг ($0,41-0,55/кг), що в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Зазначимо, що тенденція зростання цін спостерігається виключно у сегменті моркви високої якості, яку закуповують для закладення у сховища. Водночас, цю продукцію, непридатну для тривалого зберігання, господарства пропонують від 10 грн/кг ($0,27/кг).

На сьогоднішній день морква в Україні вже коштує в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. Таку різницю цін галузеві експерти пов’язують із різким зниженням виробництва цих коренеплодів у країні.

За словами ключових гравців ринку, причиною послужило суттєве скорочення площ під морквою, оскільки багато фермерів або істотно знизили свої плани з вирощування цих коренеплодів, або взагалі відмовилися від їх виробництва, у зв’язку з військовими діями в основних регіонах вирощування даної культури.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-cziny-na-morkvu-pishly-vgoru
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати