В Україні ціни на яблука пробили трирічне “дно”: скільки коштують

В Україні ціни на яблука пробили трирічне “дно”: скільки коштують
Фото: з відкритих джерел

На сьогоднішній день ціни на якісне яблуко в Україні опустилися до мінімального рівня за останні три роки, повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому, попит в даному сегменті навіть після зниження відпускних цін як і раніше відсутній.

Так, ще з кінця минулого тижня садівники опустили мінімальні межі цінового діапазону практично на всі сорти яблук до позначки 5 грн / кг ($ 0,19 / кг), що в середньому на 37% дешевше, ніж тижнем раніше. На сьогоднішній день більшість українських виробників вважають за краще закладати на зберігання яблуко зимових сортів в очікуванні більш високих цін і поліпшення ситуації на ринку. Але при цьому українські садівники вже задаються питанням «Куди продавати яблука на початку зими?».

Роздрібні мережі та оптові компанії також звели до мінімуму закупівлю яблук у місцевих виробників, посилаючись на низьку реалізацію даних фруктів в роздріб. В результаті, одним з варіантів на даний момент може виступати переробка. Але тут теж є свої нюанси. Переробні підприємство готові закуповувати яблука не дорожче 1,80-2,40 грн / кг ($ 0,07-0,09 / кг).

«Переробка на сьогоднішній день ніяк не може вплинути на стабілізацію ринку яблук в Україні. Думки, що саме переробні підприємства поглинуть надлишки яблук в українських садівників, розбиваються об декларовані закупівельні ціни заводами в 1,8-2,4 грн / кг. Фермери заявляють, що даний рівень цін не покриває навіть витрати на виробництво, а представники заводів знизують плечима, адже з попитом на яблучний концентрат в світі з кожним роком ситуація тільки ускладнюється. За нашими прогнозами, як мінімум в першій половині поточного сезону, серйозних підстав для поліпшення ринкової ситуації в яблучному сегменті України просто немає »- коментує ситуацію Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

На сьогоднішній день відпускні ціни на яблука в Україні вже в середньому на 35% нижче, ніж в аналогічний період минулого року. І на сьогоднішній день дана ціна є найнижчою за останні три роки. Нижчі ціни на яблука озвучувалися в 2018 році, коли в країні був зібраний рекордний урожай даних фруктів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-cziny-na-yabluka-probyly-tryrichne-dno-skilky-koshtuyut
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати
6

5 Жовтня

За рік роботи електронних земельних аукціонів організатори заробили 751 млн грн

Зміна структури посівів та «розумні датчики» — як європейські фермери долають нестачу добрив

Угорщина вкладе $29 млн у розвиток залізничної інфраструктури для нарощування експорту українського зерна

Подано позов до Європейського суду з прав людини щодо незаконної приватизації Барського спиртового комбінату 

У Державний аграрний реєстр додано дані супутникового розпізнавання посівів 2022

Інструменти точного землеробства для сучасного українського аграрія: безкоштовне базове навчання для підвищення кваліфікації

Найбільший у світі інвестбанк допоможе НІБУЛОНу реструктуризувати борги

У Києві відбудеться П’ятий Агрополітичний форум

Агросектору потрібно інтегруватися у європейську логістичну систему

Судно-танкер «Таманський» готується до передачі в оренду через Prozorro

БІЛЬШЕ НОВИН