В Україні дешевшає томат

В Україні дешевшає томат
Фото: з відкритих джерел

Українські виробники змушені знижувати ціни на тепличний томат, незважаючи на те, що поточний оборот під цією культурою вже добігає кінця, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Основною причиною здешевлення тепличного томату стала присутність на ринку великих обсягів некондиційної продукції. Так як, на сьогоднішній день багато тепличних комбінатів проводять зачистку поточного обороту і прагнуть якнайшвидше розпродати залишки томатів, якість яких найчастіше оцінюється нижче середнього.

Так, на сьогоднішній день місцеві тепличні комбінати відвантажують томати по 20-27 грн/кг ($0,77-1,04/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

Варто зазначити, що на даний момент на українському ринку основну пропозицію становить турецький томат, постачання якого в Україну розпочалося на початку поточного місяця. Імпортні томати надходять у продаж по 22-30 грн/кг ($0,84-1,15/кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж на перші партії цієї продукції.

Додамо, що на сьогоднішній день ціни на тепличний томат в Україні вже в середньому на 10% нижчі, ніж за аналогічний період минулого року. Наступний оборот місцевого томату має розпочатися у лютому, але на сьогоднішній день це залишається під питанням. Оскільки більшість представників тепличних комбінатів ще не визначилися, чи вирощуватимуть вони томати в наступному обороті у зв’язку з різким зростанням цін на енергоносії.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-deshevshaye-tomat
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати