В Україні до 10 вересня діє заборона на вилов азово-чорноморських кефалей

В Україні до 10 вересня діє заборона на вилов азово-чорноморських кефалей
Фото: з відкритих джерел

З 20 серпня 2021 року розпочалася заборона на промисловий та любительський вилов азово-чорноморських кефалей в період їх масового нересту. Враховуючи рекомендації Одеського центру ПівденНІРО, заборона триватиме з 20 серпня по 10 вересня у Чорному морі, причорноморських лиманах і затоках у зонах контролю Чорноморського басейнового управління Держрибагентства та Управління Держрибагентства у Миколаївській області.

Про це йдеться у відповідних наказах Чорноморського та Миколаївського рибоохоронних патрулів. З документами можна ознайомитись за посиланням.

Основна мета заборони – створити оптимальні умови для відтворення азово-чорноморських кефалей.

Розрахунок за незаконний любительський вилов кефалі здійснюватиметься відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Компенсація за один екземпляр кефалі становить 595 грн.

Держрибагентство закликає рибалок бути відповідальними та дотримуватися встановлених обмежень.

Довідково:

До азово-чорноморських кефалей відносяться три види риб: гостроніс, лобан та сингіль. Вони вважаються одними з найкрасивіших і швидких риб Чорного моря. Це зграйний вид риби, що віддає перевагу теплій воді. Кефаль не вимоглива до кисневого балансу і солоності води. Її життя проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-do-10-veresnya-diye-zaborona-na-vylov-azovo-chornomorskyh-kefalej
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати