В Україні хочуть підвищити податки виробникам курятини

Дана поправка була внесена на засіданні податкового комітету в четвер, 7 грудня, передає НВ.
Єдиний податок 4 групи розрахований на аграріїв, що обробляють землю і встановлений на рівні 0,95% від вартості орендованої землі. Зараз на цей же єдиний податок замість податку на прибуток дозволено переходити і птахофабрикам.
У результаті вони платять набагато менше, ніж міг би отримати держбюджет.
При цьому видання відзначає, що птахофабрики найбільшого виробник курятини в Україні – агрохолдингу Миронівський хлібопродукт (МХП) не платять податок на прибуток, так як знаходяться на єдиному податку 4 групи.
Наприклад, Вінницька птахофабрика, яка входить в МХП, займає площу приблизно 48 га. Якщо взяти середню нормативну оцінку землі в регіоні, то фабрика платить приблизно 20 тис. грн податку. При цьому, така ферма може генерувати 1 млрд грн чистого прибутку в рік. Тобто вона платить 0,002% замість 18% податку на прибуток.
Миронівський хлібопродукт (МХП) – найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский і ін.
Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.
Чистий прибуток МХП у 2016 році склав $69 млн проти чистого збитку в $113 млн в 2015 році. Виручка зросла на 7% – до $1,1 млрд.
Відзначимо, що група компаній МХП в січні-вересні отримала з бюджету аграрні дотації на суму 1,2 млрд грн.