В Україні хочуть звільнити від сплати мита товари для зберігання зерна

В Україні хочуть звільнити від сплати мита товари для зберігання зерна
Фото: з відкритих джерел

 У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону про внесення зміни до розділу XXІ “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом виробів та обладнання для зберігання, перевезення, завантаження і розвантаження зернових та/або олійних культур. ВАР закликає парламент якнайшвидше розглянути законопроект у сесійній залі.

«Через збройну агресію рф в Україні постала проблема забезпечення належного зберігання зерна через неможливість відправляти його на експорт морськими портами з одночасним виникненням дефіциту місць для зберігання агропродукції. Багато елеваторів було знищено, а наявні зараз не були розраховані на такий обсяг зберігання – очікуваний дефіцит місткостей для зберігання зернових та олійних культур вже цієї осені – більше 15 млн тонн», –  зазначає Дмитро Кохан, радник ВАР з питань взаємодії з органами державної влади.

Виходом із ситуації, що склалася, є використання тимчасових засобів зберігання зернових: мішків та рукавів поліетиленових (можна завантажити до 200 тонн зернових та зберігати безпосередньо на полі), а також машин (обладнання), що призначені для їх завантаження та розвантаження.

Таким чином, необхідно у стислі терміни імпортувати в Україну значну кількість таких виробів, бо внутрішнє їх виробництво наразі фактично зупинене. В той же час, імпорту вказаних виробів не сприяють ставки ввізного мита, які складають від 6,5% до 10% їх митної вартості.

Саме тому, експерти Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) активно долучилися до розробки відповідного законопроекту, яким пропонується внести зміни до Митного кодексу України та звільнити від сплати мита при ввезенні на територію України:

  • мішків та рукавів з полімерів, призначені для зберігання сільськогосподарської продукції;
  • причепів і напівпричепів з самозавантаженням або саморозвантаженням для перевезення сільськогосподарської продукції.

Важливо зазначити, що таке звільнення не застосовується до товарів, які мають походження з країни-агресора.

Прийняття нового закону очікують аграрії, оскільки в Україні сьогодні поєднались відразу дві проблеми: заблоковані порти зробили неможливими вивозити потрібні обсяги зерна на експорт, а зруйновані елеватори зменшили можливості фермерів для поступової продажі продукції протягом року.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-hochut-zvilnyty-vid-splaty-myta-tovary-dlya-zberigannya-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати