В Україні інформацію про домашніх тварин внесуть у спеціальний реєстр

В Україні інформацію про домашніх тварин внесуть у спеціальний реєстр
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів України погодив експериментальний проєкт, який передбачає створення проєкту з  ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин. 

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як повідомив під час брифінгу «Створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин» заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, через повномасштабне вторгнення росії в Україні щодня збільшується кількість безпритульних тварин. Це створює виклики для санітарно-ветеринарної ситуації в містах і посилює навантаження на притулки.

«Реалізація Єдиної державної системи реєстрації та ідентифікації домашніх тварин — запит, з яким до Мінагрополітики постійно звертаються зоозахисні організації та ветеринарні асоціації. Ця потреба існувала давно, а повномасштабне вторгнення рф зробило її нагальною. Важливо, що реєстрація тварин буде безкоштовною та добровільною», – наголосив Денис Башлик. 

Як зазначив заступник міністра, зареєструвати тварину можна буде як у державного, так і у приватного ветеринара. Це нововведення суттєво збільшує кількість місць, де можна здійснити реєстрацію. Таким чином не треба йти в якесь спеціальне місце, а  зробити це у ветеринарній клініці, до якої власник тварини звертається постійно. До того ж зареєструвати тварину можна будь-коли після запуску Реєстру. Наприклад, під час наступного відвідування ветеринара. Денис Башлик зауважив, що реєстрація домашніх тварин розпочнеться тільки після запуску реєстру, про що Мінагрополітики повідомить окремо. 

В свою чергу заступниця голови Держспоживслужби Ольга Шевченко зазначила, що ідентифікація і реєстрація домашніх тварин – це планування боротьби зі сказом. Крім того, це одна з норм  ЄС, щоб українці могли виїжджати за кордон з тваринами, дотримуючись всіх міжнародних стандартів. За її словами, реєстрація створить безпечні умови існування людей і тварин.

«Впровадження Єдиного державного реєстру домашніх тварин – це позитивний меседж для країни, яка інтегрується до європейської системи. Ідентифікація домашніх котів та собак – це вимога законодавства Європейського Союзу. На сьогодні в країнах ЄС на національному рівні не існує Єдиного реєстру тварин. Тому Україна фактично стане флагманом в цьому напрямку. І я впевнена, що на прикладі нашої країни ми зможемо показати наскільки швидко, зручно та комфортно не тільки вести облік, а також і забезпечити можливість зручного переміщення та мати цифрові аналоги ідентифікаційних документів» – підкреслила Ольга Шевченко.

Керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік додав, що єдиний реєстр домашніх тварин сприятиме впровадженню електронного паспорту тварин і розвиватиме культуру поводження з домашніми улюбленцями.

“Перший крок після ухвалення постанови – запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Коли реєстр буде достатньо наповненим можна буде говорити про ветеринарний паспорт в Дії. Оскільки є такий запит від суспільства, бо це значно спрощує життя. Насамперед для цього потрібне наповнення Реєстру якісними даними. Тому потрібно взаємодіяти разом з власниками тварин, щоб загалом розвивати в нашій країні культуру мати домашніх тварин і стежити за їхніми документами”, – зазначив Мстислав Банік. 

Довідково. Уряд ухвалив постанову про запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин – собак та котів. У ньому міститиметься інформація про кількість тварин в Україні, наявність вакцинації, дані ветеринарного паспорта та інформація про власника чи утримувача. Створення Реєстру дозволить зменшити кількість безпритульних тварин, а також наблизити українське законодавство до міжнародних стандартів. 

Проєкт створений за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і здійснюється за участі Міністерства цифрової трансформації України.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-informacziyu-pro-domashnih-tvaryn-vnesut-u-speczialnyj-reyestr
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати