182818
178171

В Україні істотно подорожчає хліб - Асоціація пекарів

Зростання вартості пшениці і продуктів її переробки, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, а також девальвація гривні практично на 20% з початку 2020 року призведуть до подорожчання базових продуктів хлібної групи, вважає віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрій Дученко, пише Інтерфакс-Україна.

"З початку року вартість пшениці зросла на 40%, тільки за вересень - на 25%, що неминуче призводить до зростання цін на борошно, яка становить до 50% від собівартості хліба. Крім того, тільки за останній тиждень на 30% зросли ціни на цукор, з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія ", - зазначає він.

За словами віце-президента ВАП, ще

\на 20% подорожчали упаковка, енергоносії, логістичні послуги.

"Через девальвацію гривні виросла вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання. Безпрецедентні карантинні заходи безпеки, пов'язані з пандемією COVID-19, також призвели до додаткових витрат. Це не тільки дезінфекція або санітарний контроль, це і упаковка для всієї продукції і переобладнання ліній для її використання. При цьому постачальники не погоджуються на відстрочки платежів і працюють переважно за передоплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денну відстрочку оплати ", - зазначив Дученко.

Він зауважив, що в ситуації, що склалася потрібно вже найближчим часом готуватися до підвищення цін на хліб. "На жаль, стримувати їх більш не представляється можливим. Пекарський бізнес не здатний вплинути на формування цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба", - підкреслив віце-президент ВАП.

Він також додав, що подорожчання, ймовірно, чекає і хлібобулочні вироби, а також кондитерську групу.

"Ми бачимо безпрецедентне підвищення цін на цукор, яке не має жодного економічного обґрунтування. Ми вже звернулися в Антимонопольний комітет з вимогою розслідувати можливу монопольну змову на цьому ринку. Адже через необґрунтовано високі ціни, а також із-за загороджувальних мит на імпорт окремих видів цукру із-за кордону, компанії галузі втрачають закордонні контракти і не можуть виступати джерелом припливу валютних коштів у країну ", - сказав Дученко.Дешева українська кола користується шаленим попитом в Ізраїлі

Імпорт кока-коли в Ізраїль збільшився останнім часом на 40% завдяки додатковому приватному ввезенню. «Ринок переповнений кока-колою, яка привезена з України», - говорять в торгових мережах. 

Відзначається, що в Ізраїлі продають в основному кока-колу місцевого виробництва, зроблену в ізраїльській філії компанії Coca-cola.

«Як правило, досі в Ізраїль імпортували по 50 контейнерів напою, а тепер ця кількість істотно збільшилася», - розповів імпортер.

Його колега додав, що попит став величезним, проте ціни він дає нижчі за ті, що встановлені у великих торгових мережах. Так, шість півторалітрових пляшок він продає за 24 шекеля, а 12 маленьких банок - по 17,5 шекеля замість 20 шекелів. Зазначимо, що на сьогоднішній день 1 ізраїльський шекель дорівнює 8,26 грн.

Мережі «Вікторі» і «Ошер Ад» зважують можливість переходу на альтернативний приватний і дешевший імпорт. Мережі «Йохананоф» і «Рамі Леві» вже на нього перейшли.

Імпортери розповідають, що величезні партії півторалітрових пляшок надходять зараз в Ізраїль. Їх продають по 29.90 шекеля за шість штук замість 40 шекелів за шість пляшок місцевого виробництва. В «Рамі Леві» шість пляшок вже можна купити навіть за 19.90 шекеля, тобто вдвічі дешевше.

Деякі імпортери пропонують упаковки асорті з кока-колою, спрайтом і фантою.
Як розповів один імпортер, будь-хто, хто має в кишені 20.000 євро (100.000 шекелів), може імпортувати кока-колу з України за низькими цінами. Її смак дуже схожий на ізраїльський, а різниця в ціні «астрономічна». Так, 24 баночки з України коштують 35-40 шекелів, тоді як аналогічна кількість ізраїльського виробництва коштує вже 70 шекелів.

Крім того, дуже багато води з України також постачається в Ізраїль, зокрема із заводу, який розташований у Жашкові. Зокрема нещодавно там відкрився великий завод New Brew, який виготовляє різні напої, що також йдуть на експорт.

Джерело: ГлавкомНардеп, якого звинувачують в рейдерстві агропідприємства, розповів про розкриття мільярдної корупційної схеми в АПК

Керівники приватної компанії в Чернігівській області організували незаконну схему закупівель сільськогосподарської продукції у державного підприємства за заниженими цінами, продаючи йому ж свої послуги за завищеною вартістю. Коли ж завдяки зусиллям народного депутата ця схема розкрилася, йому запропонували хабар в розмірі 40 млн грн.

Про це йшла мова в ході прес-конференції за участю народного депутата, заступника голови комітету ВР з питань аграрної та земельної політики від "Слуги народу" Павла Халімона і призначеного нещодавно директора ДП "Дослідне господарство" "Івківці" Миронівського інституту пшениці Академії аграрних наук України Олега Піщенка.

Зазначимо, що Павла Халімона та його бізнес-партнера Сергія Селютіна звинуватили у причетності до рейдерства та крадіжки врожаю аграрного підприємства на Чернігівщині.

За словами Павла Халімона, на початку літа до нього звернулися працівники ДП ІС "Івківці", яке знаходиться в Прилуцькому районі Чернігівської області.
Як підкреслив Халімон, за результатами перевірки правоохоронними органами, були встановлені факти зловживання службовими особами ДП. Подібні факти були встановлені і комісією Академії аграрних наук.
Як випливає із заяв нардепа, корупційна схема полягала в наступному: приватне підприємство, а саме СТОВ "Батьківщина", скуповувало у держпідприємства "Івківці" урожай під виглядом незавершеного сільгоспвиробництва за копійки - за собівартістю посівного зерна. При цьому ДП ще й платило приватній фірмі за послуги з посіву, внесення добрив та інші за завищеними в кілька разів цінами.

Читайте також: Фермер розповів деталі рейдерського скандалу з депутатом «Слуги Народу»

"В результаті такої "господарської діяльності" державі було завдано збитків у розмірі понад 50 млн грн. Після виявлення цих фактів, у нас не залишилося іншого виходу, ніж звернутися до Прилуцького міськрайонного суду, щоб забезпечити позовні вимоги і накласти арешт на весь урожай озимих культур . Слідчий суддя відреагував вчасно і виніс відповідне рішення", - зазначив Халімон.

За його словами, схема була організована колишнім нардепом, реальним власником СТОВ "Батьківщина" Олегом Дмитренко.

"Щоб, так би мовити, відкупиться, він запропонував мені хабар в 40 млн грн, щоб продовжити незаконну діяльність. Хочу звернути увагу, що підприємство Дмитренко здійснює подібну діяльність і на інших держпідприємствах шляхом укладення таких же договорів - в Сумській області та в Запорізькій з 2016 року. У мене є інформація, що відносно цих підприємств також відкриті кримінальні виробництва", - підкреслив нардеп.

Він зазначив, якщо підрахувати суму збитку за цими підприємствами, то вийде, що за 4 роки держава недоотримала близько мільярда гривень. Халімон додав, що відразу після отримання пропозиції про хабар, на наступний день, звернувся в Нацполіцію.

"Змістом заяви була вказівка про факт пропозиції хабара паном Дмитренко", - підкреслив нардеп.

За його словами, спочатку заяву булоприєднано до матеріалів у кримінальній справі, яка стосується ДП "Івківці". Однак пізніше, через рішення суду, заяву була окремо внесено в ЄРДР.

Нинішній директор ДП "Дослідне господарство" "Івківці" Олег Пищенко, відповідаючи на питання кореспондента "Апострофа" зазначив, що якби продукція ДП продавалася б за комерційними цінами, то її вартість була б вище приблизно в 5 разів.

"На сьогоднішній день різниця (між вартістю, яке платило ТОВ і реальною вартістю зерна) становить приблизно в 5 разів. Тобто гектар (пшениці), згідно з документами, які є у вільному доступі, СТОВ "Батьківщині" відписувався за близько 8,5 тис грн. У той час, як повинно було бути мінімум 40 тис грн", - підкреслив Пищенко.

Учасники прес-конференції додали, що на сьогоднішній день незаконні схеми вдалося перекрити, що дозволить зберегти десятки мільйонів державних грошей.

Нагадаємо, народного депутата партії «Слуга Народу» Павла Халімона звинувачують у корупції, а правоохоронні органи на чолі з генпрокурором у покриванні злочинів.

Джерело: АпосторофСамогон в законі: депутати хочуть легалізувати його виробництво та продаж

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4153 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання деяких аспектів самогоноваріння та ринку молока".

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, проект закону спрямований на скасування статті КУпАП, яка забороняє виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення.

Крім виробництва і зберігання самогону, депутати пропонують скасувати статтю КУпАП, яка передбачає відповідальність за придбання самогону або інших міцних спиртних напоїв домашнього виготовлення.

Ще однією метою законопроекту автори називають впровадження законодавчого регулювання процедури самогоноваріння, оподаткування такої діяльності й створення норм і матеріально-технічної бази фізичних осіб, що займаються самогоноварінням.

Ініціаторами документа виступили п'ять народних депутатів фракції "Слуга народу": Галина Третьякова, Ігор Фріс, Дмитро Любота, Анатолій Костюх і Максим Заремський.

Нагадаємо, також зареєстровано у Верховній Раді законопроект № 4127, яким пропонують запровадити пільги при оподаткуванні фізичних осіб - підприємців зайнятими самогоноварінням за умови видобутку молочної сировини.

Джерело: Інтерфакс-УкраїнаМ’ясо без антибіотиків стає доступнішим для споживача

У 2019-му Кабінет Міністрів розробив Національний план дій по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів, що передбачає поступову націоналізацію використання цих препаратів у медицині, ветеринарії і харчовій промисловості. Так, нещодавно три птахофабрики МХП пройшли незалежний аудит на підтвердження вирощування птиці без антибіотиків відповідно до галузевого стандарту і отримали право маркувати продукцію відповідним чином.

Галузеві стандарти вирощування птиці без використання антимікробних засобів розробили за підтримки експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) за участю ЄБРР. Координатор напряму Віталій Башинський прокоментував:

«Весь світ опікується питанням антибіотикорезистентності вже багато років. Однак, попри це, ситуація погіршується дуже швидко. 10 років тому ніхто не очікував такого прогресу в розвитку антибіотикостійких штамів. А можливості виготовлення нових антибіотиків вичерпані. Тому у тваринництві, наприклад, фокус нині на кращих практиках, які дозволять відмовитися від застосування протимікробних препаратів у профілактичних цілях та мінімізувати їх використання з метою лікування. Наразі працюємо над стандартом без антибіотиків для виробників свинини», — прокоментував пан Башинський.

За допомогою стандарту виробник зможе довести не лише, що свинина не містить залишків антибіотиків або такі препарати взагалі не використовувалися впродовж життя тварини, а й те, що м’ясо «чисте» від анибіотикорезистентних штамів.
В Асоціації «Свинарі України» прокоментували з цього приводу: «Ми розуміємо, що як і інші галузі свинарство стає орієнтованим на споживача. А споживач все більше піклується про здорове харчування, якість та безпечність продукції. Тому виробництво без антибіотиків починає сприйматися не як «екстра зусилля» виробника, а як обов’язкова практика.

Ми розуміємо, що все, що їмо, позначається на нас та наших  нащадках. Виробники свинини так само свідомі цієї проблематики, а тому прагнуть довести безпечність своєї продукції. А отже,  зацікавлені в тому, щоб Стандарт виробництва без антибіотиків з’явився якомога швидше. Щоб у вітчизняного споживача не виникало сумнівів щодо якості свинини, яку вони споживають.

Розробка галузевого стандарту — це глобальна робота і, враховуючи, що для цього треба колосальний інтелектуальний ресурс, ми співпрацюємо з Продовольчою сільськогосподарською організацією ООН, яка зараз в Україні реалізує проект щодо здоров’я тварин, безпечності харчової продукції та впровадження програм гарантування її якості та безпечності. Асоціація в рамках співпраці з експертами цього проекту рухається в напрямку опрацювання і узгодження стандарту з виробничим сектором».

Джерело: pigua.infoВ Україні пропонують ввести нову методику розрахунку портових зборів

На сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проєкт наказу «Про деякі питання портових зборів і визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства інфраструктури України від 27.05.2013 № 316», яким пропонується запровадити нову, єдину методику розрахунку портових зборів. Про це пише railinsider.com.ua.

Проєктом наказу затверджуються наступні документи:

- методика розрахунку розмірів ставок портових зборів, які справляються у морських портах;
- порядок справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, крім використання коштів від адміністративного збору.

Так, згідно з текстом пояснювальної записки, документ має:

- визначити механізм розрахунку ставок портових зборів;
- знизити рівень питомих витрат портових зборів на одиницю вантажу в портах України до рівня закордонних портів.

Нова методика дасть змогу:

- уніфікувати розрахунки ставок портових зборів;
- визначити реальний рівень ставок портових зборів, зважаючи на ринкову вартість послуг, які підприємства надають судновласникам;
- врахувати коректний облік фактичних обґрунтованих витрат на утримання адміністрацією морських портів України гідротехнічних споруд та здійснення відповідних заходів щодо забезпечення безпеки мореплавства у межах відведених морським портам акваторій відповідно до Закону України «Про морські порти України»;
- визначити економічне обґрунтування розрахунку ставок портових зборів для кожного збору та можливість їх подальшого корегування.

Обговорення проєкту триватиме по 29 жовтня.