В Україні можуть подешевшати картопля та білокачанна капуста низької якості

В Україні можуть подешевшати картопля та білокачанна капуста низької якості
Фото: з відкритих джерел

Ситуація на плодоовочевому ринку України залишається досить напруженою, і поточний тиждень запам’ятається ще одним повномасштабним блекаутом. З самого ранку 16 грудня аварійні відключення електроенергії було застосовано у всіх без винятку регіонах країни, до чого призвів масований ракетний обстріл територій України російськими військами. Як це впливає на ринок овочів та фруктів?

Зміни цінових тенденцій цього тижня аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» зафіксували у сегменті картоплі, яка вкотре подешевшала під тиском збільшення пропозиції продукції на ринку. Фермери все частіше відмовлялися від планів довгострокового зберігання картоплі та намагалися реалізувати максимальні обсяги наявної продукції. Крім того, картопля в українських сховищах швидко втрачає якісні показники, чому сприяють і аварійні відключення електроенергії.

Водночас у сегменті моркви цього тижня встановилися протилежні цінові тенденції. Виробники почали підвищувати цінники на коренеплоди, посилаючись на обмежені запаси якісної продукції в сховищах. Представники оптових компаній та роздрібних мереж продовжували активні закупівлі моркви, що лише надавало підтримці зростання цін у даному сегменті ринку.

Короткострокові прогнози та очікування

Черговий блекаут в Україні точно не призведе до стабілізації цінової ситуації на плодоовочевому ринку та за прогнозами проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», ціни на основні овочі борщового набору та картопля, швидше за все, підвищуватимуться.

Винятком у наступні тижні можуть стати картопля та капуста середньої та низької якості, залишки яких фермери намагатимуться розпродати якнайшвидше. За оцінками експертів, перебої з постачанням електроенергією в усіх без винятку регіонах України призводитимуть до подальшого стрімкого псування плодоовочевої продукції у сховищах. Саме така продукція потраплятиме на ринок за більш привабливими для споживачів цінами й протягом наступних кількох тижнів.

Джерело: east-fruit.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-mozhut-podeshevshaty-kartoplya-ta-bilokachanna-kapusta-nyzkoyi-yakosti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати