Tempo950x100

Tempo300x100

В Україні немає причин для підвищення акцизу на горілку – Гетманцев

В Україні немає причин для підвищення акцизу на горілку – Гетманцев
Фото: з відкритих джерел

Наразі в Україні немає причин підвищувати ставку акцизу на спирт етиловий, який напряму впливає на вартість алкогольних напоїв. Про це виданню Delo.ua повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.       

Попри необхідність знаходити кошти для фінансування бюджету воюючої країни, Україна нарощує ефективність адміністрування акцизу на спирт, а не збільшує ставку цього податку, пояснив нардеп.

Наразі покращення адміністрування збору цього податку  демонструє свою ефективність – з початку 2023 року вже спрямовано в бюджет додаткові 4,6 млрд грн, або +83% до запланованих показників. Ці гроші дають можливість повністю укомплектувати і оснастити одну нову бригаду ЗСУ.

Втім, ситуація з держбюджетом є дуже напруженою, хоча і контрольованою, додає Данило Гетманцев.

“Дійсно, всі гроші, які заробляємо від податків, Україна спрямовує на безпеку і оборону, а все інше фінансується за рахунок тих грошей, які дають нам партнери. Це величезна сума, близько $40 млрд на наступний рік, які ще не є гарантованими. Тому ми працюємо над тим, щоб підвищити надходження до бюджету всередині країни”, – пояснює політик.

Однак, навіть в умовах агресії РФ він не є прихильником підняття акцизу на спирт, допоки додаткові кошти можна залучити шляхом знищення тіньового ринку горілки в Україні. Наприклад, частина фальсифікату легалізується шляхом махінацій зі звітністю по формі №2 “Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв”.

“Наразі у 9 нелегальних спиртзаводів відкликано ліцензію на виробництво, і це ще не край. Проводяться дії, щоб нелегальні виробництва не могли працювати в принципі. Тому я не бачу причин підвищувати акциз на спирт етиловий”, – заявив голова комітету ВР.

На 2023 рік встановлена наступна ставка акцизу на алкогольні напої:

  • 1 л 100% спирту етилового не денатурованого – 133,31 грн;
  • 1 л алкогольних напоїв з додаванням або без додавання етилового спирту – 133,31 грн;
  • пиво із солоду (солодове) – 59,82 грн/л;
  • вина ігристі та вина газовані – 12,23 грн;
  • вина та інші зброджені напої без додавання етилового спирту – 8,42 грн;
  • сидр і перрі (без додавання спирту) – 1,11 грн за 1 л.
Перегляди: 27
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-nemaye-prychyn-dlya-pidvyshhennya-akczyzu-na-gorilku-getmanczev
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати