В Україні планується скоротити термін декларування цін на соціально значущі товари

В Україні планується скоротити термін декларування цін на соціально значущі товари
Фото: з відкритих джерел

Європейська Бізнес Асоціація повідомила, що у відповідь на її звернення Міністерство економіки України розробило проєкт Постанови Кабміну, яким мають бути внесені важливі зміни до Постанови № 341, зокрема до процедури декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення.

Зокрема, в Мінекономіки пропонують впровадити наступні зміни. По-перше, зменшити термін, який повинен минути після декларування нових цін на товари – до трьох днів у разі зміни ціни на 5% або більше. Раніше ритейлери неодноразово  зазначали, що через задовгі терміни можуть виникати труднощі із доступністю товарів в точках продажу при їх фактичній наявності.

По-друге, цим документом пропонується виключити деякі види продукції з переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, зокрема йдеться про мінеральну негазовану воду. А також з переліку товарів протиепідемічного призначення для боротьби з Covid-19 – це 13 неспецифічних медичних товарів, наприклад захисні та лабораторні костюми, рукавички, марля, різноманітні мийні та дезінфікуючі засоби та інше. 

Асоціація підтримує такі зміни та виступає за якнайшвидше прийняття проєкту Постанови. Водночас експерти Асоціації хотіли б ще раз зауважити, що чинний механізм декларування дуже складний і не дозволяє автоматизувати процес. Наразі бізнес може витрачати до трьох робочих днів на тиждень тільки на декларацію нових цін.

У зв’язку з цим, експерти Асоціації пропонують змінити формат декларації, щоб можна було декларувати зміну ціни по кількох або всіх закладах мережі роздрібної торгівлі, а не подавати окрему декларацію по кожному окремому торговому закладу. Також необхідно здійснити автоматизацію передачі інформації на сайт, запропонований Держпродспоживслужбою, на якому здійснюється декларування ціни.

Експерти Асоціації готові долучатися до напрацювання автоматизації процесу декларування, аби полегшити адміністрування цього процесу для бізнесу, при цьому не створивши дефіциту соціально значущих товарів та життєвонеобхідних лікарських засобів для пацієнтів з Covid-19.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-planuyetsya-skorotyty-termin-deklaruvannya-czin-na-soczialno-znachushhi-tovary
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати