182818
178171

В Україні планують звільнити від акцизу натуральні вина

Акцизний податок є одним із законодавчих обмежень, що ускладнюють ведення бізнесу малим виробникам виноробної продукції, вважають у Мінекономіки.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проєкту закону, опублікованому на сайті відомства. 

"Використання марки акцизного податку на вітчизняні столові вина, вартість якої у 19 разів перевищує вартість самого податку, щонайменше викликає подив", - йдеться у записці.

Зазначається, що у країнах ЄС натуральні виноградні вина відносяться до групи харчових продуктів, а не алкогольних напоїв, а відповідно не мають маркування акцизного податку. Йдеться про вина, міцність яких менша за 15% об'ємних одиниць етилового спирту за умови, що спирт має повністю ферментне походження.

Окрім акцизів йдеться про зняття обмежень щодо використання у виробництві придбаної сировини, дозвіл розливу продукції міцністю до 8,5% у металеві банки та спрощення системи звітності для малих виробництв.

Також пропонується зняти обмеження щодо надання державної підтримки малим виробництвам виноробної продукції як суб’єктам малого і середнього підприємництва. 

Джерело: Економічна правдаАгрофірма на Вінниччині працює на сонячних батареях

Агрофірма «Ольгопіль» опановує альтернативні джерела енергозабезпечення. Зокрема, тепер усі об’єкти насіннєвого комплексу господарства – сушка, верхній і нижній зали насіннєвого заводу, лабораторія, елеватор, склади – живить сонячна енергія. Її генерують понад 600 сонячних панелей (площею 1200 квадратних метрів) на дахах складських будівель, пише Голос Вінниці.

«Встановлення сонячної електростанції – це найбільше досягнення агрофірми цього року, – каже керівник господарства Павло Каленич. –За попередніми розрахунками, окупність проєкту становитиме чотири роки. Втім, уже зараз маємо неабиякий економічний ефект – отриманої енергії (0,5 мегават) достатньо для потреб насіннєвого комплексу. Наразі оформлюємо документи, щоб працювати за «зеленим тарифом» з державою».

На переконання Павла Каленича, екологічний аспект діяльності сільськогосподарського бізнесу – питання надзвичайно актуальне, тим паче на часі глобальні кліматичні зміни, що мають безпосередній вплив на агровиробництво.

“Взагалі останнім часом дедалі більше підприємств демонструють свою екологічну відповідальність. Адже оснащувати сонячними батареями підприємства – це вигідно і екосвідомо, каже монтер фірми-виконавця Сергій Ткачук. Над проєктом агрофірми «Ольгопіль» він з командою працювали більше місяця. Встановили понад 600 сонячних панелей. Кожна у сонячний день виробляє в середньому до 30 кВт, а в хмарний – до 7 кВт. Оскільки насіннєвий комплекс здебільшого працює в сонячну пору року, потужності сонячної електростанції вистачає на внутрішні потреби виробництва, а продаж зайвого струму дозволить господарству перестрахуватися від збитків.”, – написано на офіційному сайті “Ольгопіль”.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні вже зібрано майже 49 млн тонн зерна

Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 48,8 млн тонн з площі 12,7 млн га (83% до прогнозу).

У розрізі культур зібрано:

проса – 238,3 тис. тонн з площі 146,9 тис. га (98%);

гречки – 96,2 тис. тонн з  площі 75,4 тис. га (96%);

соняшнику – 11,4 млн тонн з площі 5,8 млн га (91%);

сої – 2,03 млн тонн з площі 1,01 млн га (75%);

кукурудзи – 13,1 млн тонн з площі 2,8 млн га (52%).

Цукрових буряків накопано 2,8 млн тонн на площі 69 тис. га (32%).

Так, за останній тиждень найбільші обсяги урожаю зібрані у Чернігівській (595,6 тис. тон), Сумській (418,5 тис. тонн), Вінницькій (311,8 тис. тонн), Черкаській (223,8 тис. тонн) областях.

 Керівництво державного горілчаного підприємства піймали на збуті необлікованого спирту на десятки мільйонів гривень

Теґи: 

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними досудового слідства, оборудка діяла протягом 2020 року. Керівництво підприємства без відображення в офіційних документах закупувовуло за готівку зерно у місцевих виробників, з якого потім на заводі виготовляли «лівак». Для відвантаження нелегального спирту в один з елементів промислового комплексу було зроблено вріз. За оперативними даними, таким чином зловмисники викачувати до 40 тонн спирту щомісяця.

Готову продукцію з території підприємства вивозили вночі на автотранспорті заводу. Нелегальний спирт зберігали на кількох орендованих складах. Збували фальсифікат на території області через мережу роздрібної торгівлі та до закладів громадського харчування.

Правоохоронці затримали вантажівку під час транспортування 19 тонн необлікованого спирту. Під час обшуків на заводі та на одному зі складів виявлено ще 4,5 тонни необлікованої спиртової продукції та обладнання, яке використовувалося для незаконного відбору спирту. Загальна вартість вилученої продукції становить понад 6 мільйонів гривень.

Провадження відкрито за ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

Триває слідство, встановлюються всі особи, причетні до оборудки.

Документування протиправної діяльності здійснюється спільно з податковою міліцією ГУ ДФС за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.Гречка та цукор: що буде з цінами на продукти

В Україні різко подорожчала споживчий кошик. Минулого тижня підскочила ціна на цукор, істотно подорожчала гречка. І навіть наш вітчизняний картопля додав в ціні. Журналісти "Сьогодні" опитали експертів і з'ясували, що цукор незабаром подешевшає знову, як і картопля. А ось гречка продовжить свій шлях до рекордної ціни. Так було кілька років тому – гречка коштувала більше 50 гривень за кілограм, її називали "золотою крупою" і "гречаною ікрою".

На тлі миттєвого подорожчання цукру, у багатьох магазинах не тільки підвищили ціни, але ввели обмеження – не більше п'яти кілограмів в одні руки. Деякі, правда. зробили поблажку для запасливих покупців: продають більше п'яти кілограм, але кожен кілограм поза "норми" коштує дорожче.

Економісти скаржаться, що погода була несприятливою, тому буряк вродилася не така цукрова. Ми доїдали ще торішні запаси. Нинішні – на підході.

"Безперечно виникають локальні дефіцити, які стимулюють підвищення ціни. Але все це триватиме до моменту надходження нового врожаю. Коли він надійде на полиці, ціна більше рости не буде", – відзначає економіст Олег Пендзин.

Тобто, вже через кілька тижнів, коли в магазинах з'явиться цукор нового врожаю, ціни повернуться до норми в 11-12 гривень. А ось гречка все одно буде дорожать. Потому що в Україні її вирощують мало, а через кордони не везуть з-за карантинних обмежень.

"Тому ціна на український товар висока і буде високою. Мінімальний обсяг який потрібен для України, це 150 тисяч гектарів. У минулому році було 63 тисячі гектарів, в цьому – 73 тисячі Тому люди переходять на більш дешеві замінники, такі як картопля", – говорить Сергій Громовий виконавчий директор міжнародної асоціації гречки.

Картопля теж набрала у ціні. Але це ненадовго – кажуть в інституті картоплярства.

"На цей рік картоплі було посаджено більше, він показав досить непогані показники по врожайності. Сьогодні ціна коливається від 4,5 до 6 гривень", – говорить Микола Фурдіга, заступник директора по селекції і намісництва інституту картоплярства.
І прогнозує, що дорожчати до нового врожаю картопля вже не буде.«Українці думають, що на ринку продають домашнє м’ясо, але це міф», – експерт

В Україні деякі покупці орієнтуються більше на ринок, тому що присутній ще менталітет, що на ринку домашнє м’ясо. Але це міф. Це м’ясо так само купується на переробних підприємствах, після чого реалізується. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «АгроЮг» розповів доктор с.-г. наук, професор кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві НУБіП України (м. Київ) Вадим Лихач.

«Дай Боже, щоб ця свинина була вирощена в Україні, а не завезена контрабандно, де, навіть, рік і країну походження не позначають», – зауважує експерт.
Вадим Лихач розповідає, що у науковців були спроби запровадити ідентифікацію свинарства, але, на жаль, на сьогоднішній день система не працює в повному обсязі.

«Така система передбачала відстеження за ідентифікаційним номером «бирки» кожної свині. Це індивідуальний номер свині, щоб за ним можна було побачити, звідки свинина, на якому підприємстві вона вирощена тощо. Але це,на жаль, не працює. Тому що є підпільний ринок, контрабандна свинина. І взагалі ринок свинини, що інфікований африканською чумою свиней, сьогодні – колосальний», – підкреслив Лихач.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.