Tempo950x100

Tempo300x100

В Україні почали вирощувати фісташки

В Україні почали вирощувати фісташки

За словами 30-річного фермера, в Україні є ентузіасти-любителі, котрі, сповнені цікавістю, кілька років тому стали першопрохідцями у висадженні фісташкових дерев. Це був справжній новаторський крок, тому що, як правило, до країни завозять уже оброблене насіння (хімічним і термічним способами). Воно є нежиттєздатним, і з нього нічого не можна виростити. Однак ентузіасти завезли насіння із сонячного Узбекистану й одразу з’явилася можливість для незвичайних дослідів, пише golos.com.ua.

Андрій Петков дійшов висновку, що кліматичні умови на півдні Одеської області фактично подібні з погодними умовами Центральної Азії, і вирішив, що теоретично є всі шанси сподіватися на успіх цього проекту.

У селі Броска було взято в довгострокову оренду 3,5 га. З урахуванням, що на 1 га можуть розміститися 300 фісташкових дерев, у червні цього року було висаджено понад три тисячі саджанців, вирощених із закупленого в Узбекистані насіння. Очікують, що перші горішки будуть років через шість.

А взагалі, за словами Андрія, одне дерево в десятирічному віці має давати до 10 кг товарної фісташки.

“У мене є всі підстави вважати, що мій вдалий досвід стане відправною точкою для масового вирощування на півдні України цих недешевих горішків”, — упевнено заявляє Андрій.

Як пояснив молодий фермер, ці рослини двостатеві (відповідно, є чоловічі й жіночі). На десять жіночих рослин для того, щоб вони запилювалися, необхідна одна чоловіча. Фісташкові дерева — справжні рослини пустелі, і вони чудово пристосовані до посухи й засоленості ґрунту. Також вони спокійно переносять коливання температури від -10 градусів за Цельсієм у зимовий час і до +40 улітку.

До слова, Андрій спеціально поки що не створив полив цього поля, щоб у справжніх спартанських умовах максимально перевірити фісташки на пристосовність до нашого клімату.
Ґрунт культивують мотоблоком. Ще рослини необхідно оберігати від усіляких хвороб, здебільшого вони грибкового характеру. Є певна загроза з боку так званого американського метелика — карантинного шкідника дерев. Однак, на щастя, метелик-шкідник (його помітили в Одеській області) ще не розвідав поля у Бросці. З метою профілактики Андрій застосовує хімічні речовини — фунгіциди та гербіциди.
Використовують тут і сітку для захисту від всюдисущих зайців.

Фісташка — це культура з дуже тривалим періодом комерційного використання. І, як зазначають фахівці, її рентабельність у Європі порівняно з традиційними кукурудзою, томатами, буряком, мигдалем набагато вища, адже собівартість вирощування досить низька через невибагливість до ґрунтових умов, потреби у воді та елементах живлення.

Перегляди: 15
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-pochaly-vyroshchuvaty-fistashky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  25 Лютого

  Аграрії обговорили з представниками влади питання експорту до ЄС в умовах блокади польського кордону

  Ціни на продукти: експерт розповів, чого очікувати навесні

  24 Лютого

  Поляки втретє пошкодили вагон з українською агропродукцією

  Tempo F 8 – бестселер українського ринку

  Україна готова відповісти, якщо Польща не вирішить питання деблокування кордону 

  Польський аграрний міністр збрехав про постачання малини з України

  Туск не виключив посилення контролю за українськими продуктами на кордоні

  Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону: складається з 5 кроків

  23 Лютого

  Вилов риби та інших водних біоресурсів в Україні торік збільшився на 13%

  Президентка Єврокомісії анонсувала розблокування до 137 млрд євро для Польщі та додаткову підтримку фермерів

  БІЛЬШЕ НОВИН