В Україні поменшало імпортної свинини через її суттєве подорожчання

В Україні поменшало імпортної свинини через її суттєве подорожчання
Фото: з відкритих джерел

Упродовж липня імпортний ажіотаж дещо послабився: потік свинини з-за кордону зменшився на 45% проти червня — з 9 до 4,9 тис. т відповідно. Такі підсумки зовнішньої торгівлі свининою озвучили в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Дані митної статистики свідчать, що за липень надходження охолодженого та мороженого м’яса свиней (УКТ ЗЕД 0203) з-за кордону склало 4,9 тис. т, що коштувало вітчизняним імпортерам 10 млн дол. США. Це на 45% менше за обсяги імпорту свинини місяцем раніше, та рівно удвічі у валютному еквіваленті. Основними країнами-постачальниками залишаються Данія, Польща, Бельгія та Іспанія.

Ключовою причиною зниження імпортної активності у липні стало повернення зобов’язання сплачувати ПДВ для імпортерів на спрощеній системі оподаткування. Таким чином, ціна умовного кілограма свинини автоматично зросла на 20%.

«Таке здороження спонукало вітчизняних трейдерів переключитися на закупівлю дешевшої м’ясної сировини. Так, якщо у червні середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини становила 2,21 дол. США/кг, то в липні цей показник понизився до 2,03 дол. США (-8%). Тим не менш, у третій декаді місяця імпорт подорожчав через перегляд офіційного курсу гривні до долара США на 25%. Це істотно підвищило конкурентоспроможність вітчизняної продукції», — зазначають в АСУ.

Аналітики попереджають і про чергове здороження імпорту.

«Станом на 1-ше серпня вітчизняні трейдери можуть завезти ще 1,8 тис. т охолодженої та мороженої свинини на кістці, у півтушах та відрубах в межах квоти. Проте після вичерпання цих обсягів, завезення охолодженої свинини обкладатиметься 12%-им імпортним митом, а мороженої — 10%-им. Хоча ще в середині липня представники м’ясопереробки очікували, що імпортні квоти будуть вичерпані до початку серпня, із здороженням долара вони відтермінувалися», — додають в галузевому об’єднанні.

Зазначимо, що договір про безмитні поставки свинини Україна має не тільки з ЄС, а з Канадою (залишок квоти на 1-ше серпня — 16,75 тис. т свинини, субпродуктів та жиру) та Великобританією (3,4 тис. т свинини, відповідно). Проте враховуючи істотне збільшення транспортних витрат та віддаленість цих країн, активні поставки звідти малоймовірні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-pomenshalo-importnoyi-svynyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН