В Україні продовжують дорожчати помідори

Ціни на тепличні томати в Україні на поточному тижні продовжували поступово зростати, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Дану ситуацію, учасники ринку пояснюють активним попитом в умовах скорочення пропозиції цієї продукції. Вибірки томатів в комбінатах зменшилися через похолодання в більшості регіонів країни. Крім того, в продаж практично не надходив дешевший грунтовій томат.

У підсумку представники тепличних комбінатів знову отримали можливість підвищити відпускні ціни. Так, на сьогоднішній день тепличні томати надходять у продаж по 18-23 грн / кг ($ 0,64-0,81 / кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Причиною такої ситуації, за словами продавців, є вельми обмежена пропозиція томата на ринку. Більшість дрібних виробників на цей момент практично завершили реалізацію і пропонують томати тільки дрібним оптом, при цьому якість такої продукції часто невисока. У той же час, збори в стаціонарних теплицях також залишаються малооб'ємними, тому комбінати відпускають продукцію також невеликими партіями.

Відзначимо, що на сьогоднішній день томати закритого грунту в Україні вже стоять в середньому на 23% дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Більш того, багато виробників заявляють про свій намір вже наступного тижня зробити чергові спроби підвищити ціни в даному сегменті, оскільки, навіть після подорожчання попит на томати залишається досить високим.

Деякі магазини запровадили лімітований продаж цукру, який і без того стрімко здорожчав: у чому причина

Хочеш понад п'ять кілограмів в одні руки - вивертай гаманця. Деякі магазини запровадили обмеження на продаж цукру. Товар і без того стрімко здорожчав щонайменше на третину, а тут ще й лімітований продаж.Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Дешевше 17 гривень за кілограм вже й не знайти. Рекорд 22,5 гривні. А деякі  маркети взагалі скромно пишуть ціну за сто грамів цукру. Місцями полиці порожні й оголошення про обмеження.

У  супермаркеті Тернополя взагалі маркетинговий парадокс: ціна від п'яти кілограмів цукру на 40 копійок дорожче, ніж за кіло. 

Линовицький цукрокомбінат цього сезону запрацював одним із перших. Тут уже виробили 9 тисяч тонн продукту. Ледь не половину минулорічної норми. Але третина цукрозаводів досі не запустилася.

Через посуху буряк не вродив, згодом через дощі втратив цукристість. А ще й посіяли цьогоріч менше. Тому виробництво цукру прогнозують у межах 1 млн 200 тис. тонн. Але цукровики радять зберігати спокій: дефіциту не буде. 

"Внутрішній ринок буде забезпечено, тому ніякого там підняття цін, дефіцити пустих полиць не прогнозується, їх не буде. Заводи пізно запустилися і попит ринку переважив пропозицію", - повідомив  аналітик "Укрцукру" Назар Михайловін.

Цукровики підозрюють, що рітейл навмисне підігріває ажіотаж оголошеннями про обмеження продажів.

У Линовиці з конвеєра нині цукор продають по 16 гривень. А ще націнка супермаркету. Голова правління  Линовецького цукрового заводу Сергій Прозор каже, що згодом, коли всі заводи запрацюють, ціна знову знизиться.  Згадує: влітку продавали собі в збиток.

Асоціація рітейлу поведінку магазинів не прокоментувала. А покупці активно запасаються цукром. 

Професор Любомир Хомічак каже, що нинішня ціна на цукор - в межах 20 гривень за кілограм на прилавку -  наближена до реалій. Три роки поспіль заводи ледь животіли, навіть були затримки у виплаті зарплаті. 

"Більшість компаній, щоб залишитися на плаву і диктувати свої умови, я цього не можу стверджувати, могли зробити  такий фактор: "Давайте ми будемо принижувати ціну цукру, тримати на мінімальному рівні з тим, щоб малі підприємства відійшли в інший світ, і будемо диктувати свої умови", можливо тепер все це закінчилося", - зазначає Любомир Хомічак, завідувач відділу цукру, цукровмісних продуктів та інгредієнтів Інституту продовольчих ресурсів НААН.

Якщо й була змова, ймовірно, вона в минулому. У майбутньому за цукром може потягнутися все, бо він ледь не в кожному продуктові. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні зібрано 45,7 млн тонн зерна

Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 45,7 млн тонн з площі близько 12,06 млн га (78% до прогнозу).

У розрізі культур зібрано:

  • проса – 230,6 тис. тонн з площі 143,7 тис. га (96%);

  • гречки – 92,1 тис. тонн з  площі 73 тис. га (93%);

  • соняшнику – 10,5 млн тонн з площі 5,4 млн га (84%);

  • сої – 1,8 млн тонн з площі 917,1 тис. га (68%);

  • кукурудзи – 10 млн тонн з площі 2,2 млн га (40%).

Цукрових буряків накопано 2 млн тонн на площі 46,9 тис. га (22%).

З початку збиральної кампанії найбільше урожаю зібрано у Харківській (5,5 млн тонн), Дніпропетровській (4,4 млн тонн), Вінницькій (4,2 млн тонн), Полтавській (4,2 млн тонн) областях.

Британці запустили в космос курячий наггетс

У Британії місцева мережа супермаркетів Iceland Foods вирішила незвичним способом відсвяткувати свій 50-річний ювілей. Вони запустили нагетс у стратосферу, прикріпивши його до метеорологічного зонда. Про це пише Daily Mail.

Запуск відбувся на фермі у Велльсі, поблизу головного офісу компанії. Зонд зробили за спеціальним замовленням: його оснастили додатковою системою стеження та відеокамерою. 

Після запуску зонд швидко піднявся вгору на висоту 33,5 км над Землею та набрав швидкість близько 322 км/год. Як повідомляють експерти, він зумів пережити температуру -60 градусів. 

За кілька годин нагетс впав поблизу схилів. 
Страву обрали не просто так: ця мережа спеціалізується на торгівлі замороженим м'ясом та виробами з нього. За словами керівництва, зонд зумів сягнути висоти в 880 тисяч курячих нагетсів. 

Ваш вибір 'Подобається'.

Ціни на огірки продовжують зростати

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту EastFruit, на поточному тижні в Україні знову почав дорожчати тепличний огірок. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах. Також підтримку цінам надає відсутність конкуренції з боку імпорту та вельми високий попит місцевих оптових компаній і роздрібних мереж.

В умовах ситуації, що склалася виробники отримали можливість і далі підвищувати відпускні ціни на огірок. Сьогодні вони відвантажують дану продукцію по 8-15 грн / кг ($ 0,28-0,53 / кг), що в середньому на 41% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Крім того, в цьому сезоні багато українських комбінатів відмовилися вирощувати огірки другої сівозміни, або скоротили площі під ними на користь томатів, що також надає підтримку цінам в даному сегменті.

Проте, варто відзначити, що навіть після такого істотного зростання цін, сьогодні тепличні огірки в Україні коштують в середньому на 35% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. У той же час, на думку представників тепличних комбінатів, очікувати змін цінових тенденцій в даному секторі найближчим часом не варто.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

МХП підписав контракт на 65,1 млн євро із китайською корпорацією САМСЕ

Підприємство “Ладижин ЕКО генерація”, що створено за участі агрохолдингу МХП та “Групи компаній “Сатер-екоенерго”, підписало контракт на будівництво електростанції із Китайською корпорацією інжинірингу CAMCЕ, повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу компанії МХП.

Основна діяльність САМСЕ включає в себе будівництво промислових та сільськогосподарських об’єктів, об’єктів водного господарства, електроенергетики, транспортних, нафтохімічних об’єктів.

Голова правління CAMCE Ван Бо та Голова правління “Ладижин ЕКО генерація” Олег Арапов підписали контракт через відеозв’язок. Проєкт вартістю 65,1 млн євро буде реалізовано в місті Ладижин Вінницької області. Він передбачає будівництво електростанції потужністю 12 МВт. Термін будівництва 18 місяців.

Під час підписання контракту Ван Бо представив перспективи розвитку CAMCE і висловив подяку за довіру компанії МХП, а також зазначив, що підписання контракту закладе добру основу для розширення співпраці між українською та китайською сторонами.

Максим Писарєв, заступник Голови правління МХП, зазначив, що компанія у своїй діяльності й надалі дотримуватиметься політики інноваційності та екологічності.

“Ми шукаємо провідні світові рішення та імплементуємо їх в Україні. Кейс вироблення електричної енергії з курячого посліду може стати успішним прикладом для національного ринку енергоресурсів. МХП є екологічно відповідальною компанією. Ми віримо в успіх даного проєкту. Розвиваємо не тільки міжнародне співробітництво України, а й робимо внесок в енергетичну незалежність нашої країни”, — підсумував Максим Писарєв.

Довідка: МХП — великий агрохолдинг України, найбільший виробник і експортер курятини з відомим брендом “Наша Ряба”. У компанії є декілька напрямків діяльності, серед яких — біоенергетика. МХП належить Юрію Косюку.

Ваш вибір 'Подобається'.