В Україні реалізується міжнародна практика з виробництва та експорту насіння

В Україні реалізується міжнародна практика з виробництва та експорту насіння
Фото: з відкритих джерел

Вітчизняні насіннєві компанії можуть вирощувати та експортувати насіння сортів, які не зареєстровані в Україні, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). 

Для цього підприємці, які мають намір ввезти в Україну таке насіння для розмноження, мають подати до Мінагрополітики заяву, де будуть підтверджені відомості про сорт рослини та згода на розмноження насіння від країни власника сорту.

Наразі Мінагрополітики вже видало підтвердження для двадцятьох європейських сортів гібридної кукурудзи, відомості про які містяться у Переліку сортів рослин ОЕСР.  На майбутнє перелік культур, які дозволені до експорту, планується суттєво розширити. 

Довідково:

Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, який не внесений до Реєстру сортів рослин України, але міститься у Переліку сортів рослин ОЕСР встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2023 р.    № 964.

Відповідно до Рішень Секретаріату Організації економічного співробітництва та розвитку від 19 грудня 2014 р. № С (2014) 154 Україна розширила участь у Схемах сортової сертифікації насіння ОЕСР, призначеного для міжнародної торгівлі.  Зокрема: 

  • у Схемі по хрестоцвітних та інших олійних або прядивних культурах;
  •  Схемі по цукровому та кормову буряках від 22 грудня 2017 р. № С (2017) 143; 
  • у Схемі сортової сертифікації насіння трав і бобових культур від 16 лютого 2022 р. № С (2022) 44.
Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-realizuyetsya-mizhnarodna-praktyka-z-vyrobnycztva-ta-eksportu-nasinnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати