В Україні рекордно подешевшали кавуни

В Україні рекордно подешевшали кавуни
Фото: з відкритих джерел

В Україні ціни на кавун знизилися втричі у порівнянні з аналогічною датою 2020 року і досягли найнижчої ціни за останні чотири сезони – 80 копійок за кілограм.

Gро це повідомляють аналітики аналітичної платформи плодоовочевого бізнесу Еast-fruit.

“Українські виробники баштанних розгублені – ціни на кавун щотижня б’ють рекорди падіння, і перспективи зниження цін поки ще не вичерпані. Наразі середня оптова ціна на якісний кавун у виробничих регіонах України не перевищує 80 коп/кг, що відповідає усього трьом центам США. Це більше ніж утричі менше, ніж на ту ж саму дату 2020 року, і є найнижчою ціною на цю баштанну культуру за останні чотири сезони”, – йдеться в повідомленні.

Як підкреслюється, сезон кавуна цьогоріч розпочався із запізненням на два тижні щодо середніх багаторічних термінів, стартові ціни на нього були значно вищими, ніж зазвичай. Ще 16 липня 2021 року кавун оптом продавався по 12 грн/кг (45 центів США). Однак з початку сезону, тобто всього за шість тижнів, оптова ціна на кавун в Україні обвалилася відразу в 15 разів.

Зазначається, що з огляду на більш пізній, ніж зазвичай, початок сезону, пропозиція кавуна на ринку може продовжувати зростати ще не менше двох тижнів, що може ще більше згубно позначитися на цінах. Виробники побоюються, що збирати його стане просто невигідно.

На думку аналітиків Еast-fruit, підтримати ціни міг би більш системний експорт кавуна. Адже наразі в Польщі, яка є традиційно найбільшим ринком збуту українського кавуна, ціни на цей фрукт досягають 36 центів США за кг, тобто в 13 разів вищі, ніж в Україні. Однак і тут ціна впала по відношенню до минулорічної на 30%, тоді як вартість логістики з експорту зросла.

«Минулого року Україна повернулася в число 25 найбільших світових експортерів кавуна, поставивши на зовнішні ринки рекордні 33,9 тис. тонн кавуна. Однак 2020 рік був особливим – цього року експорт обходиться дорожче, і ціни на кавун у Європі нижчі, що робить експорт менш привабливим», – пояснив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, іншою проблемою розвитку експорту кавуна з України є обмеженість вирощування тих гібридів баштанних, які користуються підвищеним попитом на ринках ЄС, а саме – безнасінних кавунів невеликого розміру.

“Тому українські експортери, як і раніше поставляють продукцію переважно до тих країн, де споживачі до неї звикли: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Молдова, Білорусь та Румунія. А ось поствки до Швеції, Німеччини та Великої Британії, які мали б бути перспективним каналом збуту з привабливою ціною, залишаються дуже обмеженими», – зазначив експерт.

За інформацією аналітиків Еast-fruit, поставки кавуна з України вже негативно вплинули на ціни кавуна в Польщі, де оптові ціни минулого тижня почали рости, а цього тижня досить суттєво знизилися.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-rekordno-podeshevshaly-kavuny
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН