В Україні сформовано третю організацію водокористувачів

В Україні сформовано третю організацію водокористувачів
Фото: з відкритих джерел

28 грудня установчими зборами власників та користувачів земельних дiлянок, що розташовані в межах зрошувальної системи Дніпровського району Днiпропетровської області була створена третя органiзацiя водокористувачiв «ДНІПРО ВОДА». Ініціатором створення виступило ПП «Перемога АВК», яке вирощує зернові та технічні культури на зрошуваних землях.

ПП «Перемога АВК» є найбільшим водокористувачем (усього на системі понад 40 водоспоживачів) у межах Кільченської зрошувальної системи, яка охоплює понад 22 тис. га. Протягом останніх років підприємством збільшувалися площі поливу, зокрема введено в експлуатацію понад 2 тис. га зрошуваних земель, які включають в себе: понад 52 км поліетиленових трубопроводів, 5 сучасних насосних станцій із загальною подачею води 5460 м3/год, понад 5 км кабельних ліній електропостачання, 37 дощувальних машин, з яких 22 обладнані системами віддаленого керування iControl. На наступний рік заплановано збільшення площ зрошення ще на 450 га.

Нагадаємо, першою в Україні організацією водокористувачів з символічною назвою «ПЕРША» стала організація у межах Трушівської зрошувальної системи, що на Черкащині, наступною була ОВК у межах Суворовської зрошувальної системи, що на Одещині, яка іменується «ВОДА ЖИТТЯ».

Створення організацій водокористувачів – це адаптований під унікальні потреби та меліоративну інфраструктуру України світовий досвід з управління меліоративною мережею. Він дає можливість користувачам самим керувати меліоративними об’єктами та забезпечувати ощадливе використання води і коштів на її подачу або відведення, залучати інвестиції у сферу водокористування, застосовувати нові енерго- та водоощадні технології і у результаті підвищити конкурентоспроможність української аграрної продукції у світі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-sformovano-tretyu-organizacziyu-vodokorystuvachiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати